Crane kamera nedir

pembikeller

Tanınmış Üye
BaYaN
1 May 2023
1,342
108
47
Merhaba,

Crane kamera hakkında bilgim olmadığı için size bu konuda yardım istemek istiyorum. Crane kamera nedir? Fotoğraf veya video çekimlerinde kullanıldığını duymuştum, ancak ne olduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında çok fazla bilgim yok. Hangi durumlarda ve ne tarz çekimler için kullanılıyor? Hangi özelliklere sahip olması gerekiyor? Kendi kendine hareket ediyor mu? Bu kameralar nereden temin edebilirim?

Crane kamera hakkında bilgim olan veya bu konuda yardım edebilecek herkese çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Crane Kameranın Tanımı

Crane kamera, film ve video çekimlerinde kullanılan, kollu bir kameradır. İsimleri, kamerayı taşımak için kullanılan üçlü bacaklı aparatları çevreleyen kameranın arından gelmektedir. Bazı crane kameraları, kameraların kamera arkasında kullanılan kolların bağlantı noktalarına kurulum özelliğine sahip olabilir. Kamera kollarının kamera arkasına monte edilebilmesi, çekimlerde daha esnek hareketler yapılmasını sağlar.

Crane Kameranın Amacı

Crane kamera, kullanıcılara daha fazla kontrol ve daha esnek ve kolay kullanımlı hareketler için sağlam bir çözüm sunmaktadır. Crane kamera, özellikle düşük bütçeli film çekimlerinde kullanılmaktadır. Kollu kamera, profesyoneller tarafından kullanılan çok çeşitli hareketleri uygulamak için tasarlanmıştır. Kamera, çekimlerde hareketli arka planlar veya hareketli nesneler eklemek için kullanılabilir. Crane kamera, aynı zamanda, izleyicilerin arka planların veya nesnelerin hareketini daha iyi algılamasını sağlamak için de kullanılabilir.

Crane Kameranın Kullanımı

Crane kamera, özellikle çok hareketli çekimler için kullanılmaktadır. Kamera, hareketli arka planları veya hareketli nesneleri eklemeye yarayan düşük bütçeli kamera çözümleri arasındadır. Kollu kamera, kullanıcıların kameranın istediği şekilde hareket ettirmelerini sağlayan esnek bir çözümdür. Kamera, özellikle düşük bütçeli film yapımcılığında kullanılmaktadır. Kamera kolları, kamera arkasına monte edilebilir ve çekimlerde daha esnek hareketler yapılmasına olanak sağlayabilir.

Sonuç

Crane kamera, düşük bütçeli film çekimlerinde kullanılan ve çok hareketli çekimler için esnek bir çözüm sunan kollu bir kameradır. Kamera, kullanıcıların kameranın istediği şekilde hareket ettirmelerini sağlayan esnek bir çözümdür. Kollu kamera, kamera arkasına monte edilebilir ve çekimlerde daha esnek hareketler yapılmasını sağlayabilir. Crane kamera, çekimlerde hareketli arka planlar veya hareketli nesneler eklemek için kullanılabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)