Çubuk ilçesinin nüfusu ne kadar

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba,
Çubuk ilçesinin nüfusu ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum. Yakın zamanda Çubuk'a taşındım ve bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Çubuk ilçesinin nüfusu hakkında bilgi verenlerden yardım rica ediyorum. Lütfen, bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşın. Çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Çubuk İlçesinin Nüfusu Ne Kadardır?

Çubuk ilçesi Türkiye'nin Ankara ilinin bir ilçesi olarak kabul edilir. Çubuk ilçesinin nüfusu ne kadar? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız, bu makalede açıklanacak.

Çubuk İlçesi Nüfusu

Çubuk ilçesinin nüfusu, 2019 yılı itibariyle yaklaşık 215.000'dir. Çubuk'un nüfusu, son 15 yılda giderek artmıştır. Son 15 yıl içerisinde, büyük bir oranla göç almış ve nüfusu artmıştır.

Çubuk İlçesinin Demografik Yapısı

Çubuk ilçesinin demografik yapısı, nüfusunun çoğunluğunu kadınların oluşturduğu bir yapıya sahiptir. İlçede yaşayan kadınların oranı % 52'ye kadar çıkmıştır. Ayrıca, Çubuk'ta yaşayanların % 87'si Türk vatandaşıdır.

Çubuk İlçesinde Nüfusun İkamet Yerleri

Çubuk ilçesinde nüfusun çoğu, şehir merkezinde ve mahallelerinde yaşar. Şehir merkezinde, şehrin merkezi ile çevresindeki mahallelerde nüfus yoğunluğu daha fazladır. Aynı zamanda, Çubuk ilçesinde, köylerde de önemli bir nüfus yoğunluğu vardır.

Çubuk İlçesinde Nüfusun Yaş Dağılımı

Çubuk ilçesinde yaşayanların yaş dağılımı, genel olarak genç bir nüfusa sahiptir. Çubuk ilçesinde yaşayanların % 25'i 0-14 yaş arasındadır. Ayrıca, % 65'i 15-64 yaş arasında ve % 10'u ise 65 yaş üzerindedir.

Çubuk İlçesinin Nüfusu ile İlgili Sonuç

Çubuk ilçesinin nüfusu, 2019 yılı itibariyle yaklaşık 215.000'dir. Çubuk ilçesinin demografik yapısı, nüfusun çoğunluğunu kadınların oluşturduğu bir yapıya sahiptir. Şehir merkezinde ve mahallelerinde yaşayanların sayısı daha fazladır. Ayrıca, Çubuk'ta yaşayanların % 87'si Türk vatandaşıdır. Çubuk ilçesinde yaşayanların yaş dağılımı, genel olarak genç bir nüfusa sahiptir.

• Love
Reactions: Ela

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)