Çubuk makarna ile ne yapılır

JellyCuddles

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,283
121
0
Merhaba, çubuk makarna ile ne yapılacağını merak ediyorum. Çubuk makarnayı nasıl pişirebileceğimi, ne tarz yemekler hazırlayabileceğimi ve herhangi bir özel sosu gerekip gerekmediğini öğrenmek istiyorum. Lütfen bana çubuk makarna ile ne yapabileceğimiz konusunda ipuçları veya tarifler verin. Çok seveceğim. Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,638
1,256
112
Çubuk Makarna ile Ne Yapılır?

Çubuk makarna çok taşınabilir ve oldukça lezzetli bir seçenektir. Çubuk makarna çeşitli yemeklerde kullanılabilir ve özellikle çocuklar tarafından severek tüketilir. Aşağıda çubuk makarna ile ne yapılır hakkında bazı öneriler bulacaksınız.

Çubuk Makarna Salatası

Çubuk makarna salatası oldukça kolay bir seçenektir. İster çok kısa, ister uzun zamanda hazırlanabilecek çok lezzetli bir yemektir. Bir paket çubuk makarna, maydanoz, domates, kırmızı biber, zeytinyağı, limon suyu, tuz ve karabiber ile hazırlanır. Öncelikli olarak çubuk makarna kaynatılır, sonra diğer malzemeler eklenerek salata oluşturulur.

Çubuk Makarna Sosu ile

Çubuk makarna sosu ile yemek pişirmek oldukça kolaydır. Bir tencereye sıvı yağ, soğan, mantar ve kırmızı biber konur. Birkaç dakika kavrulur ve sonrasında bolca domates salçası, tuz, karabiber ve baharatları eklenir. Domates salçası karıştırılıp kaynatılır ve sonrasında çubuk makarna eklenir. Sosun üzerine rendelenmiş kaşar peyniri, maydanoz veya diğer baharatlar eklenerek servis yapılabilir.

Tavuklu Çubuk Makarna

Tavuklu çubuk makarna oldukça hafif ve lezzetli bir seçenektir. Tavuk, soğan, mantar, kırmızı biber, tirit tavuk, domates salçası, krema, tarçın ve çubuk makarna kullanılarak hazırlanır. Tavuk öncelikli olarak kızartılıp soğan, mantar ve kırmızı biber eklenerek pişirilir. Sonrasında domates salçası ve tuz, karabiber, tarçın eklenir. Çubuk makarna kaynatılıp karıştırılır ve tavuğa eklenir. Son olarak servise hazır hale getirilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)