Çuha çiçeği hangi ortamı sever

kelekci

Tanınmış Üye
BaYaN
6 Kas 2020
1,344
95
47
Merhaba,

Ben çuha çiçeği yetiştirmek istiyorum ve hangi ortamın ona uygun olduğunu öğrenmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Sadece hava koşulları hakkında değil, toprak ve sıcaklık gibi diğer özellikleri de öğrenmek istiyorum. Çuha çiçeği hangi ortamı sever? Bunu bana anlatabilir misiniz? Herhangi bir öneriniz olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Çuha çiçeği hangi ortamı sever?

Çuha çiçeği, çok sayıda farklı çeşit ve renkteki çuha çiçeklerinden oluşan, çok yıllık çiçeklerdir. Bu çiçekler, çoğu bahçe ve bahçe peyzajında yaygın olarak kullanılır ve güzel bir görünüme sahiptir. Çuha çiçeği, güneşli ortamlarda en iyi şekilde gelişir. Bununla birlikte, bu çiçekler, hafif gölge ile de çok iyi gelişebilir.

Çuha çiçeğinin toprak ihtiyaçları nelerdir?

Çuha çiçeği, yumuşak ve hafif bir toprağı tercih eder. Çuha çiçeğinin toprağı, hafif bir şekilde nemli olmalıdır ve köklerinin etrafında su tutabilecek şekilde hafifçe ıslak olmalıdır. Bu çiçeklerin toprağı, sodyum ve kireç içermeyen ve bol miktarda organik madde içeren bir toprak olmalıdır.

Çuha çiçeği hangi sulama seviyesini sever?

Çuha çiçekleri, kuru toprak ve çok fazla sulama almamak için dirençli olmalıdır. Bu nedenle, çuha çiçekleri için ideal sulama seviyesi, toprağın köklerin etrafında hafifçe nemli ve kuru olmasıdır. Toprağın kurumasını önlemek için, çuha çiçeği, haftada bir kez ve hafifçe sulanmalıdır.

Çuha çiçeği hangi besinleri seviyor?

Çuha çiçeği, hafif bir şekilde organik gübre ile beslenmelidir. Çuha çiçeği, çoğu çiçek gübresi ile beslenmelidir. Gübrenin çuha çiçeğine uygulanması, gövdesinin çevresinde uygulanmalıdır. Gübre, çiçeğin meyvelerinin çatlamasını ve daha güzel bir görünüm elde etmesini sağlayacaktır.

Çuha çiçeği hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Çuha çiçeği, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu çiçeklerin meyveleri, kadınlar için adet düzensizliklerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)