Çuha çiçeği tohumu ne zaman ekilir

CounteSS

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,366
115
62
Merhaba,

Çuha çiçeği tohumu ne zaman ekilir? sorusuna cevap arıyorum. Çuha çiçeği tohumu ekim zamanının başlangıcı ile ilgili çok fazla bilgim yok. Çuha çiçeği tohumu hangi şartlarda ekilmeli? Toprak için ne kadar özellik gerekli? Güneş ışığına ihtiyacı var mı? Çuha çiçeği tohumu ne zaman ekilir? bu sorunun cevabını öğrenmek için çok çalışıyorum. Çuha çiçeği tohumu ne zaman ekilir? sorusuna cevap aradığım için forumunuzdaki tüm bilgili kişilerden yardım istiyorum. Eğer bu konuda bir şeyler öğrenebilirsem çok sevinirim.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Çuha Çiçeği Tohumu Ne Zaman Ekilir?

Çuha çiçeği tohumu çoğu bahçecinin severek kullandığı ve çok kolay yetiştirilen bir bitkidir. Yetiştiriciler için, çuha çiçeği tohumu ne zaman ekilir? sorusu çok önemlidir.

Çuha Çiçeğinin Tohumu Ne Zaman Ekilmeli?

Çuha çiçeği tohumu, genellikle bahar aylarında ekilir. Güneşli ve ılıman bir iklime sahip olan bölgelerde, nisan ayının sonlarında veya mayıs ayının başlarında çuha çiçeği tohumu ekilebilir. Ancak, daha soğuk iklimlerde, mayıs ayının ortalarına kadar beklenmelidir. Çuha çiçeği tohumu, genellikle güneşli ve nemli bir toprakta ekilir.

Çuha Çiçeği Tohumu Nasıl Ekilir?

Çuha çiçeği tohumu, toprağın üzerine dağıtılır. Güneşli bir alanda, tohumlar üzerine birkaç cm kalınlığında toprak serpilebilir. Çuha çiçeği tohumları, toprağın üzerinde sıkıştırılmadan bırakılmalıdır. Ekimden sonra, bitki için yeterli su sağlanmalı ve tohumların üzerine hafif bir tümsek kazılmalıdır.

Çuha Çiçeğinin Tohumlarının Bitkilere Dönüşmesi

Çuha çiçeği tohumu ekildikten sonra, tohumların çimlenme süresi ortalama iki haftadır. Çuha çiçeği tohumu, toprağın üzerinde kalan tohumların harekete geçirilmesiyle çimlenir. Çuha çiçeği tohumlarının bitkiye dönüşmesi, çoğu durumda yaklaşık 10 gün sürer.

Çuha Çiçeğinin Bakımı

Çuha çiçeği bitkisi, yeterli su ve güneş ışığı alarak güzel bir şekilde yetişebilir. Bahçeci, bitkinin her gün suyla beslenmesini sağlamalıdır. Bitkinin köklerinin kurumasına izin vermemek için, yeterli su verilmelidir. Bahçeci, çuha çiçeğinin her hafta gübrelenmesini sağlamalıdır.

Sonuç

Çuha çiçeği tohumu ne zaman ekilir? Sorusu, bahçeciler için çok önemlidir. Çuha çiçeği tohumu, nisan ayının sonlarında veya mayıs ayının başlarında ekilmelidir. Çuha çiçeği bitkisi, yeterli su ve güneş ışığı alarak güzel bir şekilde yetişebilir. Çuha çiçeğinin bakımı, her hafta gübrelenmesini gerektirir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)