Darma dağınık nasıl yazılır TDK

fisilti

Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,264
101
17
Merhaba arkadaşlar,

TDK tarafından darma dağınık nasıl yazılacağını bilmiyorum ve çok merak ediyorum. Bu konuda bilgili olanlar, lütfen beni bu konuda aydınlatır mısınız? Acaba hakkında özel bir kılavuz var mı? TDK tarafından kuralların ne olduğunu ve darma dağınık yazımın nasıl olması gerektiğini anlamak için nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum.

Bu konuda her türlü yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. Umarım, bu konuda kullanıcılarımızdan yardım alabilirim.

Teşekkürler.

MasalOrmanı

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
25
0
0
Darma Dağınık Ne Anlama Gelir?

Darma dağınık kelimenin kökeni Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından tanımlanmış ve sözlüğe dahil edilmiş bir kelimedir. Darma dağınık kelimesi genel olarak; kargaşa, karmakarışık, kirli, dağınık, çirkin gibi anlamlara gelmektedir.

Darma Dağınık Nasıl Yazılır TDK'de?

TDK tarafından tanımlanan Darma dağınık kelimesi, darma dağınık olarak yazılmaktadır. Bu kelime TDK sözlüğünde, “Çirkin, karmakarışık, kirli, dağınık” anlamlarına gelebilecek şekilde tanımlanmıştır.

Darma Dağınık Nedir?

Darma dağınık, karmakarışık, kirli, çirkin ve dağınık gibi anlamlara sahip olan bir kelimedir. Genellikle yerleşim yerlerinde veya kişinin çevresinde dağınık olarak duran, arka arkaya sıralanmamış ve çirkin görünen şeyleri tanımlayan bir deyimdir. Bu kelime çoğu zaman evleri, eşyaları veya çevreyi tanımlamak için kullanılır.