dermapen cilt bakımı

kelekci

Tanınmış Üye
BaYaN
6 Kas 2020
1,344
95
47
Merhaba herkese,

Dermapen cilt bakımını ne kadar iyi anladığımı merak ediyorum. Son zamanlarda sürekli bu konuda araştırma yapıyorum fakat gerçekten bu konuda ne yapmam gerektiğine karar veremiyorum. Dermapen cilt bakımı hakkında biraz yardım edebilecek olanlar olur mu? Ne gibi ürünler/yöntemler kullanılır? Ne kadar sıklıkta yapılmalı? Cilt bakımı için ne kadar zaman ayırmam gerekiyor? Cilt bakımının faydaları nelerdir?

Çok teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Dermapen Cilt Bakımı Hakkında Kapsamlı Bir Makale

Dermapen Nedir?

Dermapen, kollajen üretimini hızlandırarak cildin sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayan popüler bir cilt bakım tekniğidir. Dermapen cildin derin katmanlarına inerek, cildin kalınlaşmasını ve yenilenmesini sağlar. Dermapen, cildin kalınlaşması ve yaraların iyileşmesi için çok sayıda mikro-kanallar oluşturur. Bu kanallar cildin kendini yenilemesi için gerekli olan besin maddelerinin cildin derin katmanlarına girmesini sağlar.

Dermapen'in Faydaları Nelerdir?

Dermapen, çeşitli cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılır. Cilt probleminin ne olduğuna bağlı olarak, Dermapen ciltteki çatlakları, akneleri, kırışıklıkları, elastikiyet kaybını ve lekeleri azaltmaya yardımcı olabilir. Dermapen ayrıca cilde daha parlak bir görünüm sağlamaya da yardımcı olur.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dermapen uygulaması, cilt bakım profesyonelleri tarafından uygulanır. Uygulama, cilt üzerinde küçük mikro-kanallar oluşturmak için cildin üzerine hareket eden bir makine kullanılarak yapılır. Bu makine, cildin derin katmanlarına nüfuz etmek için küçük bir iğne kullanır. Uygulama işlemi, cilt üzerinde hafifçe bastırılarak yapılır.

Kullanılmadan Önce ve Sonra Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Dermapen uygulamasından önce, cilt bakım profesyonelleri cildinizi inceleyecek ve uygun işlemi seçecektir. Daha sonra, cilt üzerine uygulanacak kimyasal ürünler veya ilaçlar hakkında bilgi sahibi olmanız ve cilt bakım profesyonellerine bunlar hakkında sorular sormanız gerekebilir. Uygulamanın sonunda, cildinizi temizleyin ve nemlendirin. Daha sonra, cildinizi UV ışığından koruyacak bir koruyucu kullanmanız önerilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)