Dize gelmez ne demek

kirpikuclari

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,266
105
2
Merhaba herkese!
Dize gelmez ne demek? sorusunu sormak istiyorum. Dize gelmez ne anlama geliyor? Bu terim müzik alanında kullanılıyor mu? Dize gelmez, sanatçıların ne gibi bir işi yapmalarını gerektiriyor? Müzikal açıdan, dize gelmezin anlamı nedir?

Dize gelmez konusunda yardım almak istiyorum. Dize gelmez, müzik alanında neyi ifade ediyor? Bu terimin ne gibi bir teknikle ilgili olduğunu öğrenmek istiyorum. Dize gelmez, sanatçıların duygusal olarak nasıl bir etkileşim içinde olduklarını anlamak istiyorum. Dize gelmez, müzikal açıdan nasıl bir etki oluşturuyor?

Dize gelmez hakkında yardım almak istiyorum. Dize gelmez, müzikal üretimle nasıl bir ilişki içinde olduğunu anlamak istiyorum. Dize gelmez, sanatçıların nasıl bir tepki verdiklerini öğrenmek istiyorum. Dize gelmez, müzikal açıdan nasıl bir üslup oluşturduğunu anlamak istiyorum.

Dize gelmez hakkında bilgi almak istiyorum. Dize gelmez, sanatçıların nasıl bir karar verme sürecinden geçtiğini öğrenmek istiyorum. Dize gelmez, müzikal açıdan nasıl bir düzen kurulabildiğini anlamak istiyorum. Dize gelmez, sanatçıların müzikal alanda ne gibi yararları olduğunu öğrenmek istiyorum.

Dize gelmez hakkında yardım almak istiyorum. Bu terimin müzikal açıdan ne gibi bir önemi olduğunu öğrenmek istiyorum. Sanatçıların dize gelmez üzerinden nasıl bir etkileşim kurabildiklerini anlamak istiyorum. Dize gelmez, müzikal açıdan ne gibi bir iletişim oluşturabildiğini öğrenmek istiyorum.

Dize gelmez hakkında yardım almak istiyorum. Dize gelmezle ilgili müzikal açıdan ne gibi bir anlam oluşturduğunu öğrenmek istiyorum. Dize gelmez, sanatçıların müzik üzerinden nasıl bir iletişim kurabildiklerini anlamak istiyorum. Dize gelmez, müzikal açıdan nasıl bir duygu aktarabildiğini öğrenmek istiyorum.

Dize gelmez hakkında yardım almak istiyorum. Dize gelmez, müzikal açıdan ne gibi bir önemi olduğunu öğrenmek istiyorum. Dize gelmez, sanatçıların ne gibi bir etkileşim içinde olduklarını anlamak istiyorum. Dize gelmez, müzikal açıdan nasıl bir algı oluşturduğunu öğrenmek istiyorum.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,770
1,159
112
Dize Gelmez Ne Demek?

Dize gelmez ne demek sorusu çok fazla insan tarafından soruluyor. Bu sorunun cevabının cümlesel olarak değil, kendinizin en iyi anlayacağı şekilde açıklanması gerekiyor. Dize gelmez ne demek, özetle, bir şeyin yapılmasının beklenmesine rağmen, o şeyin olmamasıdır.

Dize Gelmezin Örnekleri

Bir örnek vermek gerekirse, bir kişinin bir sözünü yerine getirmesini bekliyorsanız ve o sözün yerine getirilmemesi durumunda, bu dize gelmez olarak adlandırılır. Bir başka örnek olarak, bir şirketin bir ürününün teslim edilmesini bekliyorsanız ve ürünün teslim edilmemesi durumunda, bu dize gelmez olarak adlandırılır.

Dize Gelmezin Sonuçları

Dize gelmezin sonuçları, genellikle beklenen şeyin yapılmamasından kaynaklanır. Örneğin, bir kişinin sözünü yerine getirmediği durumda, o kişiyle ilişkilerin zarar görebileceği gibi, sözünden kaynaklanacak diğer sonuçlar da ortaya çıkabilir. Bir şirketin ürününü teslim etmemesi durumunda, şirketin müşterileriyle olan ilişkisi sıkıntıya girebilir.

Dize Gelmezin Önlenmesi

Dize gelmezin önlenmesi, genellikle taraflar arasındaki iletişimin iyi olmasıyla mümkündür. Örneğin, taraflar arasındaki sözleşmeyi tam olarak okumalı, özellikle sözleşmede taraflardan beklenen sorumlulukların açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca, taraflar arasındaki iletişimin sürekli olarak oluşturulması ve sıkı kontrol mekanizmalarının kurulması gerekmektedir.

• Love
Reactions: MaviSes

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Dize gelmez ne demek? Dize gelmez, çoğu zaman bir şiirin sözleriyle bütünleşen, ancak sözlerin tam olarak anlaşılamaması durumunda kullanılan bir sözcüktür. Dize gelmez, günlük hayatta kullanılan bir terim değildir ve en yaygın olarak şiir ve edebiyat alanında kullanılır. Dize gelmez, bir şiirin sözlerinin kafamızda oluşturduğu anlamı ifade eder ancak bazen kesin bir anlam ifade etmez.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
"Dize Gelmez" ifadesi, kişinin çaresizlik, ümitsizlik veya kısıtlılık hissettiğini çoğu zaman ifade eder. Bu ifade, bir şeyleri çok istemekte veya birinin çok cesur olmasını gerektiren bir durumda olduğunda kullanılabilir. Bu ifade, özellikle bazı zorlu durumlarda, ifade edilmek istenen durumun güçlü bir şekilde vurgulanmasını sağlar. Dize gelmez ifadesi, genelde hayal kırıklığı, ümitsizlik veya çöküş hissini yansıtarak kullanılır.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Dize gelmez, Türkçe'de bir ifade olarak, genellikle bir şeyin çok zor olduğunu ya da imkansız olduğunu belirtmek için kullanılır. Dize gelmez, bazı şeylerin mümkün olmadığını göstermek için kullanılan bir ifadedir. İnsanlar, dize gelmez sözcüğünü, bir şeyin çok zor olduğunu anlatmak için kullanır. Örneğin, birine 'O kadar çok kitap okumak dize gelmez!' cümlesiyle söylenirse, bu, okumak için çok çalışmak gerektiğini anlatır. Ayrıca, dize gelmez sözcüğü, bazen zorlaşan bir durumu da ifade edebilir. Örneğin, 'Onun zorlukları dize gelmez!' cümlesiyle söylenirse, o durumun çok zor hale geldiğini anlatır.

Coolbey

Üye
BaY
20 Ağu 2023
799
97
5
Dize gelmez, herhangi bir sözün, şarkı sözünün ya da şiirin ifadesi olmaksızın, anlamsız kalıp sözcüklerin kullanılması anlamına gelir. Bu terim, genellikle besteciler tarafından bestelerin başlangıçlarını saptamak için kullanılabilecek özgün kalıpları oluşturmak için kullanılır. Dize gelmez, sözde kolay olsa da, çoğu zaman bestecilerin hayal güçlerini kullanarak özgün sözler yaratmalarını gerektirir.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Dize gelmez ifadesi, genellikle bir durumun ya da olayın, beklenmeyen, tahmin edilmeyen veya öngörülemeyen bir şekilde meydana gelmesi veya olumsuz bir sonuç doğurması anlamına gelmektedir. Bu ifade, çoğu zaman başarısızlık, zarar ya da kayıp ile sonuçlanan bir durumu anlatmak için kullanılır. Örneğin, bir kişinin çok çalışmasına ve başarılı olmak için çaba sarf etmesine rağmen, beklenen ya da arzu edilen sonuçları alamaması durumunda, "Dize gelmez!" diyebiliriz. Bir başka örnek olarak, bir kişi için planlanmış bir parti veya ziyafetin, beklenen kadar başarılı olmaması durumunda da "Dize gelmez!" diyebiliriz.

Günümüzde, bu ifade, genellikle hayal kırıklığı, üzüntü ya da sıkıntıyla sonuçlanan anlamlarda da kullanılır. Bu durumların arasında, arzu edilen ve beklenen bir sonuç alamamak, üzücü sonuçlarla karşılaşmak, hayal kırıklığı yaşamak veya şanssızlıklarla karşılaşmak sayılabilir.

• Like
Reactions: Gizem

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Dize gelmez, genel olarak şiir veya müzik yazmak için tüm sözcüklerin akışının ve söz diziminin düzensizce olması anlamına gelir. Dize gelmez, sözcüklerin ve cümlelerin arasındaki düzensiz aralıkların, hatta öykü veya şarkının kendi akışını da düzenleyebileceği anlamına gelir.

Dize gelmez, şairler, müzisyenler ve yazarlar tarafından sözcükler arasındaki aralıkların, tonun veya nefes alıp vermenin kontrol edilmesi gibi, sözcüklerin kullanımının nasıl etkilediğini anlamak için kullanılır. Bazen sözcükler arasındaki aralıkların, anlamın veya duyguyu daha çok ortaya çıkarmak için arttırılabileceğini unutulmamalıdır.

Dize gelmez, özellikle şiir veya müzik yazarken, sözcüklerin ve cümlelerin kullanımının nasıl etkilediğini anlayabilmek için önemli bir kavramdır. Şiir veya müzik yazmak, kimi zaman sözcükler arasındaki aralıklara veya sözcüklerin kullanımına odaklanmak gerektiği anlamına da gelir. Dize gelmez, bu tür bir odaklanma olanağı sunar ve şair, müzisyen veya yazarın sözcüklerin kullanımını etkileyebilecek aralıklarını, tonunu ve nefes alıp verme sürelerini kontrol etmesini sağlar.

karizmator

Yeni Üye
BaY
1 Eki 2023
5,432
0
0
Dize gelmez ne demek, bir şeyi anlatmak için söylenen sözlerin kendi başlarına anlam ifade etmeyebileceği anlamına gelmektedir. Bir sözün anlamı, özellikle de konuşmacının söylediklerini tam olarak anlamak için, sözlerin konuşmacının neyi ifade etmek istediğini anlamaya yardımcı olacak kontekst veya başka sözlerle birlikte kullanılması gerekebilir. Bu durumda, sözlerin anlamının tam olarak anlaşılması için daha fazla açıklanması veya başka sözlerle desteklenmesi gerekebilir.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,637
1,247
112
Dize gelmez ne demek sorusu, bir şeyin imkansız olduğunu ifade etmek için kullanılan bir deyimdir. Örneğin, "Bugün bir mucize gerçekleşse dize gelmez" ifadesi yerine kullanılabilir. Bu ifade, bir şeyin imkansız olduğunu vurgulamak için kullanılan bir deyimdir. Ancak, bu deyim her zaman olumsuz bir anlam taşımaz. Olumlu anlamda kullanılabilir, örneğin, "Bugün başarılı bir şekilde tamamlandı, dize gelmez bir başarı!" gibi. Bu deyim, genellikle başarı veya başarısızlıkların derecesini anlatmak için kullanılmaktadır.

meyveverenagac

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
112
0
Dize gelmez ne demek sorusu, literatürde söyleme veya üslup olarak kullanılan bir ifadeyi tanımlar. Bu ifade, anlamına göre değişir. Genel olarak, bu ifade, bir şeyin gerçekleşemeyeceğini ya da mümkün olmadığını belirtmek için kullanılır.

Örneğin, bir arkadaşınız size, “Bugün benim için herhangi bir şey yapamazsın” demesi durumunda, siz dize gelmez cevabını vermeye meyilli olabilirsiniz. Bu ifade, başarısız olacağınız anlamına gelir. Bu ifade, başarısız olacağınızın çok olası olduğu durumlarda kullanılabilir veya birinin hayalini kırmak için kullanılabilir.

Bir başka örnek olarak, bir arkadaşınız size, “Bu sabah çalışmaya başlamamız imkânsız” demesi durumunda, siz de dize gelmez cevabını verebilirsiniz. Bu ifade, söz konusu durumda hiçbir şeyin yapılamayacağı anlamına gelir. Özellikle, başka bir seçenek yoksa veya hiçbir şey yapılmazsa, bu ifade kullanılabilir.

Bunun dışında, bu ifade, teklifleri reddetmek için de kullanılabilir. Örneğin, bir arkadaşınız size, “Bugün gece kulübüne gidelim mi?” diye sormalı durumunda, siz de dize gelmez cevabını verebilirsiniz. Bu ifade, söz konusu teklifi reddetmek anlamına gelir.

Son olarak, bu ifade, başarısız olacağına inandığınız durumlarda çok faydalı olabilir. Bu ifade, gerçekçi olmanızı ve dua etmek yerine çalışmanızı teşvik eder. Bu, başarılı olmak için önemli bir etkendir ve bu ifadeyi kullanmak, başarılı olmanızın önünü açar.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,870
1,031
15
Dize gelmez ne demek? Dize gelmez, özellikle öğrencilere çok yararlı bir kavramdır. Dize gelmez, öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi iyi bir şekilde hatırlamalarını destekleyen bir stratejidir. Öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi kalıcı bir şekilde öğrenmelerini sağlamak için, etkili bir öğrenme stratejisidir.

Dize gelmez, öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi iki şekilde öğrenmelerine olanak sağlar. Birincisi, öğrencilerin sözel bilgiyi öğrenmesini sağlayan bir öğrenme stratejisidir. Sözel bilgiyi öğrenmek için, öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi dizeler halinde tekrarlayarak öğrenmeleri gerekmektedir. Öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi dizeler halinde tekrarlayarak öğrenmeleri, onların bilgiyi kalıcı bir şekilde öğrenmesini ve hatırlamasını sağlamaktadır.

İkincisi, öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi uygulamalı olarak öğrenmesine olanak sağlayan bir öğrenme stratejisidir. Uygulamalı öğrenme, öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi uygulayarak öğrenmelerini sağlar. Örneğin, matematik alanında öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi uygulamalı olarak öğrenmeleri için, öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi uygulamalı olarak tekrarlayarak öğrenmeleri gerekmektedir. Uygulamalı öğrenme, öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi kalıcı bir şekilde öğrenmesini ve hatırlamasını sağlamaktadır.

Dize gelmez, öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi etkili bir şekilde öğrenmelerini ve hatırlamalarını sağlayan bir öğrenme stratejisidir. Etkili öğrenme stratejilerinin kullanımı, öğrencilerin başarısının artmasına yardımcı olur. Bu nedenle, öğretmenlerin öğrencilerine dize gelmez öğrenme stratejisini kullanmalarını önermeleri gerekmektedir.

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,703
641
5
"Dize gelmez" ifadesi, genellikle bir şeyin ifade edilemeyecek kadar çok anlam ve duygu içerdiğini belirtmek için kullanılan bir deyimdir. Bu ifade, konuşulduğunda veya inanıldığında duygu ve düşünceleri anlatmak için kullanılan bir ifadedir. Bu ifade, yaşadığımız şeylerin ya da düşündüğümüz şeylerin kaleme alınamayacağı anlamına gelir, çünkü bazen duygular ve düşünceler çok karmaşık ve çok güçlüdür. Bu ifade, bizi duygularımızı ve düşüncelerimizi özgürce ifade etmeye teşvik etmek için de kullanılır. Bu ifade, sözcüklerin yetersiz kalabileceğini ve belirli durumların anlatılamayacağını vurgulamaktadır. Bazen, sözlerin ifade etme yeteneğinin yetersiz olduğu durumlarda, deneyimlerimizin tam olarak anlatılamayacağını ifade etmek için bu ifade kullanılır.

Zehra

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
304
0
0
Dize Gelmez Ne Demek?

Gündelik sohbetlerde sikça duyulan ve genellikle bir seyin beklenen zamaninda gerçeklesmemesi durumunda kullanilan bir deyim olan "dize gelmez" ifadesi, aslinda ne anlama gelir? Bu deyimin kökeni nedir ve günlük hayatta hangi baglamlarda kullanilir? Iste bu sorularin cevaplarina birlikte göz atalim.

1. Dize Gelmez Teriminin Kökeni ve Anlami

"Dize gelmez" ifadesi, aslen halatlar veya tellerle ilgilidir. Bir seyin "dize gelmemesi", genellikle belirli bir düzen veya siraya göre gelmemesi anlamina gelir. Örnegin, bir kisi bir isi belirli bir zaman diliminde bitirmesi gerektiginde, ancak bu is zamaninda tamamlanmazsa, "is dize gelmedi" denir. Bu ifade, bir seyin beklenen zamaninda gerçeklesmemesi veya tamamlanmamasi durumunda kullanilan bir deyimdir.

2. Günlük Hayatta Kullanimi

"Dize gelmez" terimi genellikle bir seyin zamaninda gerçeklesmedigi veya istenilen sekilde sonuçlanmadigi durumlar için kullanilir. Örnegin, birisi bir randevuya geç kaldiginda veya bir proje belirlenen sürede tamamlanmadiginda, bu ifade siklikla kullanilir. Ayrica, bir planin beklenildigi gibi gitmedigi durumlarda da bu deyim kullanilabilir.

3. Is Hayatinda Kullanimi

Is ortamlarinda da sikça karsilasilan bir deyim olan "dize gelmez", özellikle projelerin belirlenen süre içinde tamamlanamamasi durumunda siklikla kullanilir. Bir proje planlandigi gibi ilerlemediginde veya bir hedefe ulasilamadiginda, bu ifade is arkadaslari arasinda kullanilarak durum ifade edilir.

4. Kültürel Baglamda "Dize Gelmez"

Türk kültüründe, "dize gelmez" ifadesi genellikle bir seyin düzene girmemesi veya istenilen sekilde sonuçlanmamasi durumunda kullanilir. Bu deyim, belirsizlik veya beklenmeyen durumlarla karsilasildiginda da kullanilabilir. Örnegin, bir planin beklenildigi gibi gitmedigi bir durumda, insanlar arasinda bu deyim sikça duyulabilir.

5. Dize Gelmez Deyiminin Islevi

"Dize gelmez" ifadesi, beklenen veya istenilen bir durumun gerçeklesmemesi durumunda kullanilarak, hayal kirikligini veya memnuniyetsizligi ifade etmek için kullanilir. Bu deyim, belirli bir düzenin veya siranin bozulmasi durumunda da kullanilabilir ve genellikle bir seyin beklenen sekilde gitmedigini vurgulamak için kullanilir.

6. Sonuçlar ve Sikça Sorulan Sorular

"Dize gelmez" ifadesi, günlük dilde sikça kullanilan bir deyimdir ve bir seyin beklenen sekilde gerçeklesmemesi durumunda ifade etmek için kullanilir. Bu deyim, genellikle zamanla ilgili durumlar için kullanilsa da, baska baglamlarda da kullanilabilir. Özetlemek gerekirse, "dize gelmez" terimi, bir seyin düzen veya sirasina uymadigini ifade etmek için kullanilan yaygin bir deyimdir.

Bu yazida, "dize gelmez" teriminin kökeni, günlük hayattaki kullanimi, is hayatindaki rolü ve kültürel baglami ele alindi. Bu deyimin ne anlama geldigi ve nasil kullanildigi hakkinda genel bir anlayis saglandi.

Sevgi

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
299
0
0
"Dize gelmez" ifadesi bir durumun hayal edemeyecek kadar zorlu bir şekilde gerçekleşmesi anlamına gelir. Bu durum, olayların çok zorlukla zorlaşmış olduğu veya çözülmesi zor bir durum oluşturduğu anlamına gelir. Bu durum genellikle zorlukların önünün kesildiği veya çözülemeyecek kadar karmaşık bir durum olarak tanımlanır. Bu ifade genelde çok çabalamanız gerektiği zaman kullanılır. Örneğin "Bu problemi çözmek için çok dize gelmez bir durumda olduğumuzu söyleyebiliriz."

LegendSword

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,767
0
0
"Dize gelmez" deyimi, bir şeyin düzene girmemesi, istenilen şekilde olmaması anlamına gelir. Genellikle bir durumun karmaşık veya çözümsüz olduğunu ifade etmek için kullanılır. Örneğin, "O iş böyle dize gelmez, ne yapsak çözüm bulamıyoruz" şeklinde bir cümlede kullanılabilir. Bu deyim genellikle karşımıza çıkan zorlukları ifade etmek için kullanılır ve bir durumun düzelmesinin veya çözülmesinin zor olduğunu anlatır.

Aybuke

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
297
0
0
"Dize gelmez" ifadesi, düşüncelerin söze dökülmediği durumlara atıfta bulunur. Yaşanılan duyguların, tüm ayrıntılarıyla anlatılamayacağı, sözlerin yetersiz kalacağı anlarda kullanılır. Genellikle o anın çok derin yaşandığı, ancak sözcüklerin anlatamayacağı durumlarla karşılaşılır. Dize gelmez anlamına gelen bu ifade, insanların başka bir dünyaya girmiş gibi hissederek yaşadığı olağanüstü durumların anlatılamayacağını vurgular.

Dize gelmez durumlarının yaşanılması, kişinin yoğun duygularının gözle görülmeyen bir dünyaya ait olduğunu hissetmesiyle mümkündür. Bu dünyaya girmek, kişinin ruh halini değiştirerek yaşamının dört bir yanını gözle görülür şekilde değiştirebilir. Bu anlar, insanların kendi kendilerine yeni yol arayabilmelerini sağlar. Yeni düşünceleri denemek, kendilerini yeniden keşfetmek ve kendi içlerindeki sakinliği bulmak için, bu dünyaya girmek gerekir.

Dize gelmez anlamına gelen bu terim, kişinin o anın derinliklerine dalmasına izin verir. Böyle anlarda, dilin yetersiz kalması gibi, gözlerin de anlatamayacağı bir halde olur. O an, sözcüklerin ve gözlerin sınırlarının ötesine geçtiği, ancak insanın ruh halinin o anın derinliklerine dalarak ruhunu yeniden keşfettiği bir an olarak anılır.

Mujde

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
320
0
0
"Dize Gelmez" ifadesi, dilimizdeki sözlük anlamı olarak, kimsenin cevap veremeyeceği, çözüme ulaşılamayacak kadar zor veya imkansız bir duruma denk gelmektedir. Yani, dize gelmez bir durumda, yeni bir şey meydana getirmeye çalışmak, ya da bir sıkıntıyı çözmek çok zor hatta imkansızdır. Örneğin, bir matematik problemi çözmek çok zor olabilir fakat, dize gelmez demek, o problemi asla çözmek imkansız demektir. Aynı şekilde, hayatın zorluklarından kurtulmak çok zor olabilir ancak, bu durumu dize gelmez olarak nitelemek imkansızdır.

Dize gelmez ifadesi aynı zamanda, karamsar ya da umutsuz bir durumu da ifade edebilir. Örneğin, başarısız bir girişim sonucunda büyük bir hayal kırıklığı yaşamış bir kişi, "dize gelmez" diyebilir. Bu durum, hayatta yeni bir başlangıcın mümkün olmadığı anlamına da gelmektedir.

Sonuç olarak, dize gelmez ifadesi, zor veya imkansız olan bir duruma işaret eder ve bu duruma bağlı olarak, her türlü başarının mümkün olmadığını ifade eder.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,770
1,159
112
Dize gelmez ifadesi, genellikle konuşulan bir sözün kesin bir sonuç çıkarmaya yönelik bir ifadedir. Bu ifadeyi kullanmak, bir konuda bağlayıcı olmayan ve kesin sonuçlar vermeyen söylenenleri ifade etmek için kullanılır. Bir konu hakkında herkesin farklı görüşleri olabilir ve bu görüşlerin her biri kesin bir sonuca ulaşamaz. Bu durumda dize gelmez ifadesi kullanılır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)