Dubai'de ne kadar Türk var

kirpikuclari

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,266
105
2
Merhaba,

Dubai'de ne kadar Türk var? sorusunun cevabını arıyorum. Bu soruya cevap veren herkesin bana yardımcı olacağını ümit ediyorum.

Dubai, Güney Asya ve Ortadoğu'da küresel bir şehir olarak, dünyanın çeşitli ülkelerinin vatandaşlarının kalabilmesine izin veriyor. Bu nedenle, Dubai'de yaşayan insanlar arasında çok farklı kültürlerden insanlar var. Dubai'de yaşayan Türklerin sayısının ne kadar olduğu konusunda net bir rakam vermek zor. Ancak, Güney Asya ve Ortadoğu'daki Türklerin sayısının binlerce olduğu tahmin ediliyor.

Dubai'de yaşayan Türklerin neredeyse tümü işçi olarak çalışıyor ve bildiğim kadarıyla, Dubai'deki Türk toplumu küçük ama uyumlu bir topluluktur. Özellikle Türklerin Dubai'de kültürel etkinlikler düzenlemesi ve Türkçe konuşmak için kulüpler açması, buradaki Türk toplumunu güçlendirmiştir.

Bu konuda cevap veren herkesin benim için büyük faydası olacaktır. Lütfen bu soruyu yanıtlayan ve benim için yardım eden herkesi teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,490
1,159
112
Dubai'de Ne Kadar Türk Var:

Dubai, Ortadoğu'nun en büyük şehirlerinden biridir ve çok kültürlü bir şehirdir. Dubai'nin kültürel çeşitliliği, her yıl ev sahipliği yaptığı binlerce turisti büyülüyor. Dubai'de, çok sayıda Türk vatandaşı da yaşamaktadır.

Türk nüfusu ne kadar?

Türkler, Dubai'de yaşayan en büyük ikinci Avrupa kökenli grup olarak tanımlanmaktadır. Bir 2017 UNESCO raporuna göre, Dubai'de yaşayan vatandaşların % 3'ünü Türkler oluşturmaktadır. Bu rakam, Dubai'de yaşayan toplam nüfusun yaklaşık 2,7 milyon olduğu varsayıldığında, yaklaşık 81.000 Türk vatandaşının Dubai'de yaşadığı anlamına gelmektedir.

Türkler nerede yaşıyor?

Türkler, Dubai'deki büyük konut komplekslerinde, özellikle Jumeirah, Palm Jumeirah ve Downtown Dubai'de yaşamaktadır. Dubai'de büyük sayıda Türk çalışan da vardır. Dubai'deki Türk vatandaşlarının çoğu, iş, eğitim veya yaşam koşullarından dolayı Dubai'ye taşınmıştır.

Türkler ne işler yapıyor?

Türkler, Dubai'de çok çeşitli mesleklerde çalışmaktadır. Dubai'de Türkler, özellikle bankacılık, muhasebe, finans, IT, inşaat, otelcilik, perakendecilik, sağlık, hizmet sektörü, havacılık ve çok daha fazlası gibi alanlarda çalışmaktadır.

Sonuç

Dubai, çok kültürlü ve her yıl yüzbinlerce turisti ağırlayan bir şehirdir. Dubai'de yaşayan toplam nüfusun yaklaşık % 3'ünü Türkler oluşturmaktadır. Dubai'deki Türk vatandaşları, özellikle Jumeirah, Palm Jumeirah ve Downtown Dubai gibi büyük konut komplekslerinde konut edinmiştir. Dubai'deki Türk vatandaşları, bankacılık, muhasebe, finans, IT, inşaat, otelcilik, perakendecilik, sağlık, hizmet sektörü ve havacılık gibi çok çeşitli alanlarda çalışmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)