Dünya vatandaşı olan tek kişi kimdir

BeyinHucreleri

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,278
98
47
Merhaba herkese,

Dünya vatandaşı olan tek kişi kimdir? sorusunun cevabını öğrenmek istiyorum. Bu konuda daha önce konuşulmuş mu acaba? Birçok ülkede yaşamış olan veya sürekli olarak seyahat eden bir kişi bu şartları karşılayabilir mi? Dünya vatandaşı olarak görev almış bir kişi mi olmalı? Veya bu bir tabir mi?

Lütfen bu konu hakkında bana yardımcı olun. Belki başka insanlar da aynı sorunu yaşıyor ve farklı görüşleri olabileceğini düşünüyorum. Konuşmak, fikirlerimizi paylaşmak ve öğrenmek konusunda başkalarından yardım istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,356
1,247
112
Dünya Vatandaşı Olan Tek Kişi Kimdir?

Milyonlarca insan evlerinde, ülkelerinde, şehirlerinde, kasabalarında yaşıyor. Fakat dünya vatandaşı olan tek kişi kimdir?

Dünya Vatandaşı Olan Tek Kişi Kimin?

Ünlü sosyal aktivist, yazar ve öğretmen olan Garry Davis, 1989 yılında dünya vatandaşı olarak tanınmıştır. 1948 yılında ne bir Amerikan, ne bir Fransız, ne de bir başka vatandaşı olan Davis, vatansız olarak kendi vatandaşı olarak ilan etti ve bu doğrultuda hareket etti.

Dünya Vatandaşı Olarak Ne Yapıyor?

Davis, Dünya Vatandaşı olarak insanlığın ve tüm dünyanın çıkarlarını savunmak için çabalıyor. Dünya Vatandaşı olarak, insanların, hükümetlerin ve uluslar arası örgütlerin arasındaki bariyerleri kaldırmaya çalışıyor. Ayrıca, ülkeler arasındaki çatışmalara çözüm bulmak için çabalıyor ve insanların dünya vatandaşı olarak kabul görmesini istiyor.

Davis'in Dünya Vatandaşı Olduğunu Onaylamak İçin Ne Yapmış?

Davis, dünya vatandaşı olarak tanınabilmek için, dünyanın tüm ülkelerine posta yoluyla bir mektup gönderdi. Mektupta, kendisini Dünya Vatandaşı olarak tanımak istediğini belirtti ve kendisini tanıyan ülkelerin imzaladığı bir belge istedi. Sonuç olarak, yedi ülke tarafından imzalanan bir belge elde etti.

Davis'in Dünya Vatandaşı Olarak Yaptıkları

Davis, çeşitli ülkelerin parlamentolarına ve hükümetlerine giderek, Dünya Vatandaşı olarak kabul görmek için çabaladı. Ayrıca, dünya vatandaşlığının insanların haklarını ve görevlerini koruduğunu ve insanların kültürleri arasında bariyerleri kaldırdığını anlattı.

Sonuç

Garry Davis, dünya vatandaşı olarak tanınmış tek kişidir. 1989 yılında, dünyanın tüm ülkelerinden imzaladığı bir belgeyle dünya vatandaşı olarak tanınmıştır. Davis, insanlığın ve tüm dünyanın çıkarlarını savunmak için çabalıyor. Ülkeler arasındaki çatışmalara çözüm bulmak ve insanların dünya vatandaşı olarak kabul görmesini istemektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)