Dünyada ilk insansı robotun adı nedir

kalpbahcesi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,346
111
17
Merhaba herkese! Dünyada ilk insansı robotun adını öğrenmek için buraya geldim. Bilgisayar teknolojisi ve bilim kurgu evreninden mütevellit, bu konuda çok meraklıyım. Bu konuda bilgi sahibi olan ya da dünyada ilk insansı robotun adını bildiğini düşünen herkesin yardımına ihtiyacım var. Lütfen bana adının ne olduğunu söyleyin. Biraz araştırma yaptım ve 'Geminoid HI-1' olarak adlandırılan bu insansı robotun Japonya'da ortaya çıktığını öğrendim. Ancak, bu robotun dünyada ilk insansı robot olarak kabul edildiğini doğrulayamadım. Bu konuda beni aydınlatan herkese teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
Dünyada İlk İnsansı Robotun Adı Nedir?

Robotlar insanların çalışmalarını kolaylaştırmak, çok daha hızlı ve verimli çalışmak için tasarlanmış özel bir tür makinedir. Robotlar, insanların işi olan işleri yerine getirmede oldukça etkili olabilir. Robotların insanların çalışmalarını nasıl etkilediği çok fazla tartışılmıştır.

Robotların tarihi, insanların çalışmalarının gelişmesi ile başlamıştır. İlk insansı robot, 19. Yüzyılın sonunda İskoçya'daki Edinburg Üniversitesi'nde ortaya çıkmıştır. Bu robot, yürüyebilen bir iki eksenli aygıt olarak tasarlanmıştı ve adı Automaton Walking Driving Machine olarak bilinmektedir.

İlk İnsansı Robotun Tasarımcısı Kimdir?

Automaton Walking Driving Machine'in tasarımcısı William Grey Walter'dır. Grey Walter, hem mühendis hem de bilim adamı olarak tanınıyordu. Grey Walter, robotların insanların çalışmalarını nasıl etkilediğini incelemek için kendi yöntemlerini geliştirmiştir.

Grey Walter, robotu insanların çalışmalarını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir makine olarak görmüştür. Automaton Walking Driving Machine, insanların çalışmalarını kolaylaştırmak üzere tasarlanmış bir makinedir.

İlk İnsansı Robotun Özellikleri Nelerdir?

Automaton Walking Driving Machine, insanların çalışmalarını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir makinedir. Makine, iki eksenli bir aygıt olarak tasarlanmıştır ve iki eksen arasında yürüyebilmektedir. Makine ayrıca, çevresindeki nesneleri tanıyabilmek ve yürüyüş yönüne göre değiştirebilmek için özel bir donanıma sahiptir.

Makine, kendi başına hareket edebilmek için bir elektrik motoru ve özel bir programlama dili içermektedir. Programlama dili, makinenin çevresindeki nesneleri tanıyabilmesini ve hareket yönünü değiştirebilmesini sağlamaktadır.

Sonuç

Robotlar, insanların çalışmalarını kolaylaştırmak ve çok daha verimli çalışmak için tasarlanmış özel bir tür makinedir. Dünyada ilk insansı robotun adı, Automaton Walking Driving Machine olarak bilinmektedir ve tasarımcısı William Grey Walter'dır. Makine, iki eksen arasında yürüyebilmek için tasarlanmış ve çevresindeki nesneleri tanıyabilmek ve hareket yönünü değiştirebilmek için özel bir donanıma sahiptir.

• Love
Reactions: Mehtap

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)