Dünyanın en acı cipsi ne kadar

JellyCuddles

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,283
121
0
Merhaba,

Dünyanın en acı cipsi ne kadar? sorusunu sormaktayım. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Bir arkadaşım son zamanlarda bu konu hakkında bir şeyler okumuştu ve bu konu hakkında çok merak ettim. Bir araştırma yaptım ve çok farklı çeşitlerinin olduğunu öğrendim ve bu konuda eksik kaldığım bir şeyler var. Özellikle, dünyanın en acı cipsi ne kadar? sorusuna cevap arıyorum. İlgili ürünlerin ne kadar acı olduğu, nereden satın alınabileceği ve seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Biraz daha araştırma yapmak istiyorum, bu yüzden cevabınızı bekliyorum. Lütfen bu konuda bana yardım edin! Teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Dünyanın En Acı Cipsi Ne Kadar?

Dünyada yüzlerce çeşit cips bulunmaktadır. Bunların arasında en acı olanının hangisi olduğu merak ediliyor. Bu sorunun cevabını arayanlar için bu makalede dünyanın en acı cipsinin ne kadar acı olduğu hakkında bilgi vereceğiz.

Nasıl Ölçülür?

Cipslerin acılığını ölçmek için "Scoville ölçeği" kullanılır. Bu ölçek, acılığın ne kadar olduğunu ölçmek için kullanılan bir ölçüm aletidir. Acılık miktarı, cipsin içerdiği biberlerin miktarına ve türlerine göre değişir.

Dünyanın En Acı Cipsi Ne Kadar?

Dünyanın en acı cipsi, Carolina Reaper cipsi olarak bilinir. Carolina Reaper cipsi, Scoville ölçeğine göre 2.2 milyon puan almaktadır. Bu, kurutulmuş Carolina Reaper biberinin yaklaşık 400 katı acılıktadır. Bu cips, çok acı biberleri sevenler için ideal bir seçenektir.

Dünyanın En Acı Cipsi Ne Zaman Üretildi?

Carolina Reaper cipsi, Amerika Birleşik Devletleri'nin Güney Carolina Eyaleti'nde üretilen Carolina Reaper biberinden üretilmiştir. Bu cips, 2011 yılında tanıtılmıştır ve Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en acı cipsi olarak kabul edilmiştir.

Sonuç

Dünyanın en acı cipsi, Carolina Reaper cipsi olarak bilinir. Bu cips, Scoville ölçeğine göre 2.2 milyon puan almaktadır. Carolina Reaper cipsi, 2011 yılında tanıtılmış ve Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en acı cipsi olarak kabul edilmiştir. Bu cips, çok acı biberleri sevenler için ideal bir seçenektir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)