Dünyanın en büyük botanik bahçesi nerede

ruhumunizi

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
89
2
Merhaba,

Benim merak ettiğim şey, dünyanın en büyük botanik bahçesi nerede? Sadece dünyanın en büyük olanını arıyorum, ama küçük botanik bahçelerin de farkındayım. Neresi olabileceğini öğrenmek istiyorum. Biraz yardımınıza ihtiyacım var. Bunun için nereye bakmam gerekiyor? Lütfen bu konuda bana yardımcı olun. Çok memnun olurum. Teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,300
1,159
112
Dünyanın En Büyük Botanik Bahçesi Nerede?

Birçok kişi, en büyük botanik bahçelerin nerede olduğunu merak ediyor. Botanik bahçeler, bitkilerin, hayvanların ve diğer canlıların doğal habitatının incelenmesi için kullanılan bilimsel laboratuvarlardır. Botanik bahçeler, güzel ve farklı bitkileri incelemek için harika bir yerdir. Bu makalede, dünyanın en büyük botanik bahçesinin nerede olduğu, nereden ziyaret edilebileceği ve bahçede nelerin yapılabileceği hakkında bilgi verilecektir.

Dünyanın En Büyük Botanik Bahçesi Nerede?

Dünyanın en büyük botanik bahçesi, Birleşik Devletler'in Tennessee eyaletindeki Knoxville yakınlarındaki University of Tennessee'nin Knoxville kampüsünde bulunan University of Tennessee Arboretum'da bulunmaktadır. Arboretum, yaklaşık 930 hektarlık alana yayılmaktadır ve dünyanın en büyük botanik bahçesi olarak kabul edilmektedir.

Arboretum'da Neler Yapılabilir?

University of Tennessee Arboretum'da, güzel bitki çeşitlerini görmek için harika bir yerdir. Botanik bahçesinde, çiçekli süs bitkileri, ağaçlar, çalılar ve benzeri bitkileri görmek mümkündür. Ayrıca, Arboretum'da çok sayıda hayvan da yaşamaktadır. Yaylalarda ve göllerde kuşlar, kemirgenler ve diğer hayvanların yanı sıra, Arboretum'da birçok memeli hayvan da yaşamaktadır.

University of Tennessee Arboretum'a Nasıl Gidilir?

University of Tennessee Arboretum'a, University of Tennessee'nin Knoxville kampüsünden yaklaşık 20 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde ulaşılabilir. Arboretum'u ziyaret etmek için, ziyaretçilerin öncelikle University of Tennessee'nin Knoxville kampüsüne gitmeleri gerekir. Ziyaretçiler, kampüsün girişindeki güvenlik görevlilerinden Arboretum'a gitmek için yolu öğrenebileceklerdir.

Sonuç

Dünyanın en büyük botanik bahçesi nerede hakkında, University of Tennessee'nin Knoxville kampüsündeki University of Tennessee Arboretum'un en büyük botanik bahçe olduğu ve Arboretum'a nasıl ulaşılabileceği hakkında bilgi verildi. Arboretum'da güzel bitki çeşitleri ve birçok hayvanın yaşadığı güzel bir ortam vardır. Ziyaretçiler, University of Tennessee Arboretum'u ziyaret etmek için University of Tennessee'nin Knoxville kampüsüne ulaşabilir.

Anahtar Kelimeler: Botanik Bahçesi, University of Tennessee, Arboretum, Tennessee, Knoxville.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)