Dünyanın en büyük puzzle kaç parça

AltoClef

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,314
84
2
Merhaba herkese,

Dünyanın en büyük puzzle kaç parça olduğu konusunda bilgim olmadığı için sizin yardımınıza ihtiyacım var. Biliyorum ki, birçok puzzle fanı ve meraklısı mevcuttur ve bu konuda yardım edebileceklerdir. Mümkün olan en büyük puzzle kaç parçadan oluştuğunu merak ediyorum. Ayrıca, bu puzzleyi nerede bulabileceğim veya nasıl elde edebileceğim hakkında da bilgilerinizi paylaşır mısınız? Farklı puzzle türleri hakkında bilgim olmadığı için önerilerinizi de bekliyorum.

Çok teşekkür ederim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,360
1,247
112
Dünyanın En Büyük Puzzle Kaç Parça?

Puzzle oyunu, zihinsel beceri ve konsantrasyonu geliştirmek için bir eğlence aracı olarak çok eski bir oyun türüdür. Genellikle çeşitli şekiller ve renklerden oluşan parçaların, bir görüntüye tamamlamak için bir araya getirilmesi şeklinde oynanır. Zamanla gelişen teknolojiyle, puzzle türünde oyunların çeşitliliği de oldukça arttı. Bugün, dünyanın en büyük puzzle kaç parça olduğu merak ediliyor.

Dünyanın En Büyük Puzzle Kaç Parça?

Dünyanın en büyük puzzle, Ravensburger şirketinin ürettiği "Giants of the Sea" adlı puzzle'dır. Bu puzzle, 40.320 adet parçadan oluşan dev bir puzzle'dır. Parçaların boyutu da oldukça büyüktür ve her parça yaklaşık 3 cm'den fazladır. Bu puzzle, parçalarının hepsi kullanılarak oluşturulan en büyük puzzle'dır. Aynı şirket, daha sonra "The Earth" adlı dünyanın ikinci en büyük puzzle'sını piyasaya sürmüştür. Bu puzzle, 32.256 parçadan oluşmaktadır.

The Earth Puzzle Nasıl Oluşturuldu?

The Earth puzzle, NASA'dan alınan fotoğraflar kullanılarak oluşturulmuştur. Bu puzzle, dünyanın üzerinden çok geniş bir açıdan çekilen tek bir fotoğrafla oluşturulmuştur. Parçaların tümü birden bu fotoğraf düzeninde bir araya getirilerek oluşturulmuştur. Aynı şekilde, "Giants of the Sea" puzzle'u da aynı fikirden oluşturulmuştur.

Bu Puzzle'lar Nasıl Oynanır?

Bu puzzle'ların oynanması, çoğu puzzle oyunundan daha zordur. Çünkü parçalar çok büyük ve sayısı da çok fazladır. Öncelikle, parçaların tümünün bir araya getirilmesi gerekir. Daha sonra, parçaların renkleri ve şekilleriyle birlikte fotoğraf düzenine karşılaştırılarak puzzle tamamlanır.

Sonuç

Günümüzde, dünyanın en büyük puzzle'u, Ravensburger şirketinin ürettiği "Giants of the Sea" adlı puzzle'dır. Bu puzzle, 40.320 adet parçadan oluşmaktadır. Aynı şirketin piyasaya sürdüğü "The Earth" puzzle'ı ise 32.256 parçadan oluşmaktadır. Bu iki puzzle, fotoğraflardan oluşturularak oluşturulmuştur. Puzzle'ların oynanması ise oldukça zordur ve parçalarının renkleri ve şekilleriyle birlikte düzene sokulması gerekir.

• Angry
Reactions: RüyaDalgası

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)