Dünyanın en kısa filmi hangisi

AspiriN

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,448
110
62
Merhaba,

Dünyanın en kısa filmi hangisi? sorusunu soruyorum çünkü bunu öğrenmek istiyorum. Bir arkadaşım bana bu konuda bilgi vermek istedi ve bunu forumda araştırmamı önerdi. Açıkçası bu konuda bir fikrim yok, bu yüzden sizin yardımınıza ihtiyacım var. Lütfen, dünyanın en kısa filmi hangisi? sorusuna cevap verin. Ayrıca filmi izlemiş olanlar, film hakkında fikirlerini de paylaşabilirler, bu benim için çok değerli olur. Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,903
1,315
112
Dünyanın En Kısa Filmi Hangisi?

Kültür ve sanat ortamı, gelişmelere ayak uydurmak zorunda olan bir alan. Belki de en fazla değişime uğrayan alanlardan biri de film alanıdır. Günümüzde sinema kültürüne özgü olan kısa filmlerde, gün geçtikçe kısa filmlerin süresi kısalıyor. Bu ilerlemeye paralel olarak, dünyanın en kısa filmi olan sinema çalışmasının da ortaya çıkmasına neden oldu.

Dünyanın en kısa filmi, İngiliz yönetmen ve senarist Rob Mitchell tarafından oluşturulan, sadece 8 saniye süren bir filmdir. “Rob ve Fluffy ile 8 Saniye” adlı film, İngiltere’de Güneydoğu London’da kaydedilmiştir. Filmin konusu ise, yönetmenin ev kedisi Fluffy’nin, kapının önünde beklerken, yönetmenin kapıyı açması ve kediyi gördükten sonra, kedinin kapıya kaçmasıdır.

Dünyanın En Kısa Filmi Nasıl Yapıldı?

Rob Mitchell, yönetmenlik ve senaryo alanında uzun yıllardır çalışan bir kişi. Geniş bir sinema bilgisine sahip olan Rob Mitchell, dünyanın en kısa filmi olan çalışmasını, kendi evinde küçük bir ekiple gerçekleştirdi. Ekibin başındaki Rob Mitchell, kamerayı eliyle tutarak ve şarkı söyleyerek, filmi çekti. Film, 16 mm kamera kullanılarak çekildi ve sadece 8 saniye sürdü.

Dünyanın En Kısa Filmi İçin Ne Gönderildi?

Rob Mitchell’in filmi, “Guinness Dünya Rekorları” dergisine gönderildi. Dergideki ilk sayfaların birinde, Rob Mitchell’in filmi yayınlandı. Dergideki yayınlanan film, dünyanın en kısa filmi olarak Guinness Rekorları’nda kayıtlara geçti.

Kısa Filmlerin Önemi

Kısa filmlerin önemi, günümüzde çok büyük. Kısa filmler, sinema tarihinde çok önemli bir yere sahip. Çoğu zaman, kısa filmler, ulusal ve uluslararası film festivali kapsamında yayınlanıyor ve ödüller kazanıyor. Kısa filmler, özellikle de dünyanın en kısa filmi olan Rob Mitchell’in çalışması, sinema alanında önemli bir ilerlemeye neden oldu.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)