Dünyanın en kısa kitabı kaç sayfa

mahkum

Tanınmış Üye
BaY
9 May 2021
1,423
116
62
Merhaba,

Dünyanın en kısa kitabı kaç sayfadan oluşuyor? Bu soruya cevap arıyorum ve konu hakkında yardım istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Kitap hakkında bilgi edinmek için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım.

Kitabın ne hakkında olduğu, ne kadar sürede okunabildiği ve ne kadar sayfadan oluştuğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. İlgili bilgileri paylaşan herkese çok minnettar olacağım.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Dünyanın En Kısa Kitabı Kaç Sayfa?

Kitap okumayı sevenlerin ve edebiyat tutkunlarının sıkça sormaya başladığı soru, dünyanın en kısa kitabı kaç sayfa? Bu soruya verilecek cevap, son derece kısadır. Dünyanın en kısa kitabı, sadece bir sayfadan oluşmaktadır.

Kitap Nereden Bulunur?

Dünyanın en kısa kitabı, İsveçli yazar ve Nobel ödüllü bir şair olan Harry Martinson tarafından yazılmıştır. Kitap, İsveç edebiyatında "Kungliga Biblioteket" adlı kütüphanede saklanmaktadır. Kitabın adı, "Det är allt" ve sadece bir sayfadan oluşmaktadır.

Konu Hakkında Daha Fazla Bilgi

Harry Martinson, kitabının bu kadar kısa olduğunu söylemiş ve ünlü bir sözüyle beraber çıkartmıştır; "Her şeyin bir sonu vardır." Bu söz, kitabın konusunu özetliyor. Kitap dünyanın en kısa kitabı olarak kabul edildiği için, konusu değiştirilemez.

Kısa Kitap üzerine Tartışmalar

Harry Martinson ve kitabı hakkında sıkça tartışılan konulardan biri, kitabın neden böyle kısa olduğu sorusudur. Kitabın konusu, dünyaya karşı gelen tüm acıların sona erdiği anı simgeliyor. Kitap, insanların yaptıklarına karşı sorumluluklarını ve doğa ile olan ilişkilerini anlatıyor.

Kısa kitap hakkındaki tartışmalar, insanların dünyaya ve doğaya karşı tutumlarının nasıl değiştiği, doğayla olan ilişkilerinin nasıl düzenlenebileceği ve insanların bu konuda ne kadar sorumluluk üstlenebilecekleri gibi konuları içeriyor. Bu konular, kitabın kısa olmasına rağmen, çok kapsamlı bir şekilde tartışılmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)