Dünyanın en küçük ülkesi kaç kişi

Nilrafya

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,302
103
0
Merhaba,

Dünyanın en küçük ülkesi kaç kişi olduğunu öğrenmek istiyorum. Bilenlerin yardımına ihtiyacım var. Bilgimin yetersizliği nedeniyle, bu konuda herhangi bir tahminde bulunmakta zorluk çekiyorum. Lütfen konu hakkında bilgisi olanlar veya araştırma yapanlar yardım etmeye çalışsınlar.

Bu konu hakkında öğrenmek istediğim her şeyi öğrenmek istiyorum. Hangi ülkeyi mevcut ülkeler arasında en küçük olarak niteleyebiliriz? Ülkenin ekonomik durumu hakkında ve nüfus hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Bunların yanı sıra, ülkenin kültürel ve tarihsel özellikleri hakkında da bilgi edinmek istiyorum.

Herkese teşekkürler, önerilerinizi bekliyorum.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,357
1,247
112
Dünyanın En Küçük Ülkesi Kaç Kişi?

Dünyamızda binlerce ülke ve bölge var. Bunların her biri, farklı nüfus, tarih, ekonomi, eğitim, demografi ve kültürel özellikleriyle öne çıkıyor. İşte aralarından sıyrılıp dünyanın en küçük ülkesi olarak isimlendirilen ülkemizin nüfusu kaç kişi?

Birleşmiş Milletler'in Nüfus Sayım Ofisi tarafından yayımlanan son rapora göre, dünyanızın en küçük ülkesi, Vatikan Şehri. Vatikan Şehri'nde yaşayan nüfus 2018 yılı itibariyle 801 kişidir.

Vatikan Şehri, 1729 yılında, Papa İkinci Klemens tarafından kurulmuş bir ülkedir. Vatikan Şehri, dünyanın en küçük ülkesi olarak kabul edilen, 0.44 km2'lik bir alana sahiptir. Vatikan Şehri'nin nüfusu, yaşam alanının küçüklüğünden dolayı sürekli olarak düşmektedir.

Vatikan Şehri'nde yaşayan nüfusun çoğunluğu, Papa ve Katolik Kilisesi'ne bağlı olan rahip ve diğer kilise çalışanlarından oluşmaktadır. Vatikan Şehri'nde mevcut olan nüfusun çoğu, İtalya'dan gelen turistlerden ve ziyaretçilerden oluşmaktadır.

Vatikan Şehri Neden Dünyanın En Küçük Ülkesi?

Vatikan Şehri dünyanın en küçük ülkesi olarak kabul edilir. Küçüklüğünün sebebi, 0.44 km2'lik küçük alanının korunmasıdır. Vatikan Şehri, dünyanın en küçük ülkesi olarak kabul edilirse de, çok küçük bir alana sahip olan diğer ülkeler de vardır.

Vatikan Şehri'nin dünyanın en küçük ülkesi olarak kabul edilmesinin diğer bir nedeni, çok küçük bir alanda yaşayan nüfusu ve ülkenin siyasi özgürlüğüdür. Vatikan Şehri, çok küçük bir alanda yaşayan nüfusa rağmen, bağımsız bir ülke olarak kabul edilir.

Vatikan Şehri'ndeki nüfusun çoğunluğu, Papa ve Katolik Kilisesi'ne bağlı olan rahip ve diğer kilise çalışanlarından oluşmaktadır. Vatikan Şehri, dünyanın en küçük ülkesi olarak kabul edilmektedir, çünkü nüfusu oldukça küçüktür ve ülke siyasi özgürlüğe sahiptir.

Sonuç

Sonuç olarak, dünyanın en küçük ülkesi olarak isimlendirilen Vatikan Şehri'nde yaşayan nüfus, 2018 yılı itibariyle 801 kişidir. Vatikan Şehri, dünyanın en küçük ülkesi olarak kabul edilmektedir, çünkü nüfusu oldukça küçüktür ve ülke siyasi özgürlüğe sahiptir. Vatikan Şehri'ndeki nüfusun çoğunluğu, Papa ve Katolik Kilisesi'ne bağlı olan rahip ve diğer kilise çalışanlarından oluşmaktadır.

Anahtar Kelimeler: Dünyanın en küçük ülkesi, Vatikan Şehri, nüfus, siyasi özgürlük, Papa, Katolik Kilisesi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)