Dünyanın en küçük yazarı kimdir

GaddarKerim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,308
131
2
Merhaba,

Benim sormak istediğim şey Dünyanın en küçük yazarı kimdir? Ben bu konuda yardıma ihtiyacım var. Bilgi sahibi olan herkese teşekkür ederim.

Bir süredir çok merak ediyorum, dünyanın en küçük yazarı kimdir? Bu konuda araştırma yaptım ama doğru cevabı bulamadım. Benim için önemli olan bir şey, dünyanın en küçük yazarının kim olduğunu öğrenmek.

Bu konuda deneyimli olanların bilgileri bana yardımcı olabilir mi? Bu sitedeki üyelerden konu hakkında yardım alabilir miyim? Bu konuda katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,828
1,256
112
Dünyanın En Küçük Yazarı Kimdir?

Dünya tarihinde bir çok büyük yazar olmuştur, ancak küçük yaşta yazmaya başlayan ve çok küçük yaşta kitaplarını yayımlayan yazarlar da mevcuttur. Peki, dünyanın en küçük yazarı kimdir?

Bir Küçük Yazarın Büyük Başarısı: Dorothy Straight

Dünyanın en küçük yazarı, Dorothy Straight adında bir kız çocuğudur. Dorothy, 4 yaşındayken, "How the World Began" (Dünyanın Nasıl Başladığı) adlı kitabını yazmıştır. Kitabının özgün konusu, bir çocuk tarafından dünyanın nasıl oluştuğunu anlatmaktı.

Dorothy, kitabını yazmaya 1984 yılında başladı ve üç ay içerisinde bitirdi. Kitabını, Harvard Üniversitesi'nde görev yapan bir profesöre gönderdi ve kitabının yayımlandığını duydu.

Kitabının çıkışından sonra, Dorothy, küçük yaşta bir yazar olarak çok ünlü oldu. Ayrıca, Harvard Üniversitesi'nden de bir ödül aldı.

Dünyanın Diğer Küçük Yazarları

Dorothy Straight'in başarısından sonra, dünyanın diğer küçük yazarları da ortaya çıktı. Örneğin, Jonathan Lighten, 4 yaşında iken "The Legend of St. Nicholas" (St. Nicholas'in Efsanesi) kitabını yayımladı. Ayrıca, 5 yaşında iken "The Adventures of Rolo the Reindeer" (Rolo İneğin Maceraları) kitabını yazan Emma Marie Jones'un başarıları da mevcuttur.

Sonuç

Dünyanın en küçük yazarı, 4 yaşındaki Dorothy Straight'tir. Dorothy, çok küçük yaşta kitabını yayımlamaya başlayan ve Harvard Üniversitesi'nden ödül alan bir yazardır. Bunun yanı sıra, 4 yaşında Jonathan Lighten ve 5 yaşında Emma Marie Jones da dünyanın diğer küçük yazarlarıdır.

Anahtar Kelimeler: Dünyanın en küçük yazarı, Dorothy Straight, Jonathan Lighten, Emma Marie Jones.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)