Dünyanın en pahalı balığı kaç TL

Dahikafalar

Tanınmış Üye
BaY
1 May 2023
1,449
130
47
Merhaba,

Dünyanın en pahalı balığı kaç TL olduğunu merak ediyorum. Bana yardımcı olabilecek herkese çok teşekkür ediyorum. Geçen yıl dünyanın en pahalı balığı olarak bir Japon Balığı (Koi) satın aldığına dair haberler okudum, ancak bu balığın kaç TL olduğunu öğrenemiyorum.

Belki de bu balığın fiyatının her pazarda değiştiğini biliyorum, dolayısıyla kesin bir fiyat bulmam mümkün olmayabilir. Ancak bu konuda yardım edebilecek herhangi bir bilgi sahibi varsa, bunu paylaşmak isterim.

Ayrıca, dünyanın diğer en pahalı balıkları hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorum. Bu balıkların nerede bulunduğu, ne kadar pahalı olduğu ve nasıl beslenmesi gerektiği gibi bilgileri öğrenmek istiyorum.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,962
1,159
112
Dünyanın En Pahalı Balığının Fiyatı

Dünyanın en pahalı balığı olan beluga sturgeon, bir nevi inci balığı olarak bilinir. Beluga sturgeonunun inci toplamak için kullanılan kıkırdaklarından elde edilen inci, dünyanın en pahalı balığı haline gelmiştir. Beluga sturgeonunun inci, yüzyıllar boyunca insanlar tarafından çok değerli olduğu için çok pahalıdır. Ayrıca, bu balıkların nadir olması ve çok zor bulunması da fiyatını arttırmaktadır.

Beluga sturgeonunun incisi, dünyanın en pahalı balığı olmasının ötesinde, insanlar tarafından çok değerli bir malzeme olarak kabul edilir. Bu balığın incisi, çok özel ve kaliteli bir inci çeşididir ve çoğu insan bunu süs eşyası, mücevher veya takı olarak giymeyi tercih eder. Beluga sturgeonunun incisi, dünyadaki tüm inci çeşitlerinin en pahalısıdır.

Beluga Sturgeonunun İnci Fiyatının Ne Kadar Olduğu

Beluga sturgeonunun incisi, fiyatı her bir kilogramı için yaklaşık olarak 8000-25.000 dolara satılmaktadır. Bu, dünyanın en pahalı balığı olmasının yanı sıra, dünyanın en pahalı incisi olarak da kabul edilmektedir. Her kilogramın fiyatının ne kadar olduğu, bazı durumlara ve piyasa koşullarına bağlı olarak değişebilir.

Beluga Sturgeonunun İnci Fiyatının Türkiye'de Ne Kadar Olduğu

Türkiye'de, beluga sturgeonunun incisi, her bir kilogramı için yaklaşık olarak 50.000-150.000 TL arasında değişmektedir. Bu, dünyanın en pahalı balığı olmasının yanı sıra, Türkiye'de de en pahalı inci olarak kabul edilmektedir. Bu fiyatlar, bazı durumlara ve piyasa koşullarına bağlı olarak değişebilir.

Sonuç

Dünyanın en pahalı balığı olan beluga sturgeonunun incisi, çok özel ve kaliteli bir inci çeşididir ve her bir kilogramı için yaklaşık olarak 8000-25.000 dolara satılmaktadır. Türkiye'de ise, beluga sturgeonunun incisi, her bir kilogramı için yaklaşık olarak 50.000-150.000 TL arasında değişmektedir. Bu da dünyanın en pahalı balığı olmasının yanı sıra, Türkiye'de de en pahalı inci olarak kabul edilmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)