Dünyanın en uzun şiiri hangisi

HyperGalactic

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,470
131
62
Merhaba,

Dünyanın en uzun şiirini öğrenmek istiyorum. Birçok şiir arasından en uzununu bulmak zor olsa da, hangisinin en uzun olduğunu bilmek istiyorum. Lütfen bana yardım edin ve önerilerinizi paylaşın. Şiirleri arasından en uzun olanını en iyi şekilde bulmamı sağlayacak herhangi bir ipucu veya teknik olursa sevinirim. Keşfettiğim herhangi bir kaynak, bilgi veya fikir çok değerli olacaktır. Şiirlerin uzunluğu hakkında başka önerileriniz de çok değerli olacaktır.

Mümkün olan en iyi şekilde yardımınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,753
1,247
112
Dünyanın En Uzun Şiirinin Ne Olduğu?

Bir şiirin dünyanın en uzun şiiri olup olmadığını ölçmek için birden çok şeyin dikkate alınması gerekir. Öncelikle, şiirin ne kadar uzun olduğu ölçülmeli ve toplam kelime sayısının ne olduğu tespit edilmelidir. Sonra, şiirin ne kadar kapsamlı olduğu, teması ve tınısının ne kadar ayrıntılı olduğu gibi farklı kriterler de değerlendirilmelidir. Sonuçta, dünyanın en uzun şiiri hangisi olduğuna karar vermek çok zor olabilir.

Dünyanın En Uzun Şiirinin Hangisi Olduğu Konusunda Görüşler

Birçok kişi, dünyanın en uzun şiiri olarak Şekspir’in “Hamlet” oyununun ilk aktı olduğunu düşünür. Ancak, “Hamlet” yaklaşık 5.400 sözcükten oluşmaktadır ve bu, dünyanın en uzun şiirlerinden biri olarak kabul edilmez. Diğer bir görüş ise, “Mahabharata” adlı Hindu mitolojisi eserinin dünyanın en uzun şiiri olduğudur. “Mahabharata”, yaklaşık 100.000 sözcükten oluşmaktadır ve bu sayı, “Hamlet” önemli ölçüde aşmaktadır. Ancak, “Mahabharata” bir epos, dolayısıyla dünyanın en uzun şiiri olarak kabul edilmez.

Dünyanın En Uzun Şiirinin Gerçekten Hangisi Olduğu?

Tüm bu tartışmalardan sonra, dünyanın en uzun şiirinin gerçekten hangisi olduğu sorusu ortaya çıktı. Gerçek şu ki, bu konuda kesin bir cevap vermek çok zor. Bununla birlikte, dünyanın en uzun şiirlerinden biri olarak kabul edilen “Mesnevi” isimli eser, yaklaşık 600.000 sözcükten oluşmaktadır. “Mesnevi”, İslami kültürünün önemli eserlerinden biridir ve İslam’ın kurucusu Muhammed tarafından yazılmıştır. Bu şiir, genellikle dünyanın en uzun şiiri olarak kabul edilmektedir.

Sonuç olarak, dünyanın en uzun şiiri hangisi sorusu üzerinde kapsamlı bir tartışma yapıldı. Tartışmalarda, “Hamlet”, “Mahabharata” ve “Mesnevi” şiirleri arasında bir karşılaştırma yapılmıştır. Sonuç olarak, dünyanın en uzun şiiri olarak kabul edilen “Mesnevi” isimli eser, yaklaşık 600.000 sözcükten oluşmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)