Dünyanın en yaşlı annesi kaç yaşında

AkilliKafa

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,346
113
62
Merhaba,
Ben Dünyanın en yaşlı annesinin kaç yaşında olduğunu merak ediyorum. Arama motorlarında aradım ama net bir cevap bulamadım. Bu konuda bilgisine güvenen kullanıcıların yardımına ihtiyacım var. Bu konu hakkında bilgi sahibi olanların veya bu konu hakkında bilgi verenlerin bana yardım etmesini çok takdir ederim.

Bana yardım eden herkese çok teşekkür ederim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,369
1,247
112
Dünyanın En Yaşlı Annesi Kaç Yaşında?

Dünyanın en yaşlı annesi kaç yaşında sorusu her zaman merak konusu olmuştur ve bu konuda insanlar çok fazla araştırma yapmışlardır. Son olarak, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından Dünyanın en yaşlı annesi olarak tanımlanan Jiroemon Kimura, 116 yaşındayken aramızdan ayrıldı. Jiroemon Kimura, 25 Nisan 1897 tarihinde Japonya’nın Kyotan Prefecture’inde dünyaya geldi. 116 yaşına kadar yaşayan Jiroemon Kimura, Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en yaşlı annesi olarak tarihe geçti.

Dünyanın En Yaşlı Annesinin Neyle Yaşadı?

Jiroemon Kimura’nın uzun ve sağlıklı yaşamının sırrı neydi? Jiroemon Kimura’nın yaşadığı uzun süre boyunca sağlıklı yaşamasının sırrı, hayat tarzının sağlıklı ve dengeli olmasından kaynaklanıyordu. Jiroemon Kimura, yaşamı boyunca her gün düzenli olarak egzersiz yapmıştı. Ayrıca her gün az miktarda yemek yemiş ve her sabah kahve içmişti.

Dünyanın En Yaşlı Annesi Olarak Tanınması

Jiroemon Kimura, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en yaşlı annesi olarak tanındı ve tüm dünyada çok yakından izlendi. Guinness Rekorlar Kitabı tarafından yayınlanan rapora göre, Jiroemon Kimura tüm dünyada en yaşlı insan olarak tanındı.

Sonuç

Jiroemon Kimura, 116 yaşında öldükten sonra dünyanın en yaşlı annesi olarak tarihe geçti. Jiroemon Kimura’nın yaşam tarzındaki sağlıklı ve dengeli hayatı, çoğu insan için ulaşılması zor ama sağlıklı bir yaşam sürmenin bir örneğini oluşturdu. Jiroemon Kimura, dünyanın en yaşlı annesi olarak tarihe geçti.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)