Dünyanın ilk halk akvaryumu nedir

TheZenith

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,306
107
62
Merhaba herkese!

Dünyanın ilk halk akvaryumu hakkında bilgi edinmek istiyorum. Başlangıçta, hangi şehirde ve ne zaman kurulduğunu öğrenmek istiyorum. Bilgi edinmek için buradayım ve size yardım istiyorum.

Dünyanın ilk halk akvaryumu, 1853 yılında Londra'da Regent's Park'ta kuruldu. İngiliz hükümdarı II. Victoria tarafından desteklenen bir proje olarak kurulan bu akvaryum, Avrupa'daki ilk kamu akvaryumu olarak tarihe geçti. Akvaryum, Londra'daki ilk kamu açık hava mekanı olarak da kabul edildi.

Günümüzde, Regent's Park'taki akvaryum birçok hayvan ve bitki türleri, canlılar ve deniz türleri içeriyor. Ayrıca, küçük bir hayvanat bahçesi ve su ürünleri satan bir mağaza da bulunuyor. Akvaryum, ayrıca, düzenli olarak düzenlenen etkinliklerle de ziyaretçilere hizmet veriyor.

Bu ilginç tarihi yer hakkında bilgi edinmek istiyorum. Dünyanın ilk halk akvaryumu hakkında bilgi edinmek için ne yapmam gerekiyor? Lütfen tavsiyelerinizi paylaşın! Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Dünyanın İlk Halk Akvaryumu Nedir?

Bir akvaryum, bir havuzdur ancak havuzun içine su yerine balıklar veya diğer su canlıları konulur. Akvaryumlar, evlerde, ofislerde, okullarda veya müzelerde dekoratif veya eğitici amaçlar için kullanılır. Dünyanın ilk halk akvaryumu, Londra'daki Regent's Park'ta bulunan London Zoo'dur. London Zoo, 1853 yılında kurulmuştur ve 1853 yılında açılan ilk akvaryum, iki yıl sonra açılmıştır.

London Zoo Akvaryumu Hakkında

London Zoo Akvaryumu, 1855'te açılan ve daha sonra 1866 yılında yıkılan Victoria and Albert Museum'un yanında bulunan Regent's Park'ta yer alıyordu. Akvaryum, deniz canlılarının eğitici gösterilerini izleyicilere sunmak için kullanılıyordu. London Zoo Akvaryumu, ziyaretçilere, çok çeşitli balık, yengeç ve kabuklu canlıların gösterilerini izleme fırsatı sağlıyordu. Akvaryum, çocukların eğitim amacıyla ziyaret edebilecekleri bir yer olmaktan çok daha fazlasıydı.

London Zoo Akvaryumunun Kapanması ve Yeniden Açılması

1866 yılında, Victoria and Albert Museum'un yanındaki London Zoo Akvaryumu yıkılmıştı. Ancak, 1876 yılında, Londra's Kensington Gardens'ta yeni bir akvaryum açılmıştı. Bu akvaryum, aynı zamanda dünyanın ilk halk akvaryumu olarak da biliniyordu. Londra Kensington Akvaryumu, akvaryum türleri ve akvaryumcuları arasında kurulan bir sosyal ortam oluşturmak için kullanılıyordu. Akvaryum, ziyaretçilerin küçük balıkların gösterilerini izlemesine, balıkların meydana getirdiği hareketleri izlemesine veya deniz canlılarının beslenmesine olanak sağlıyordu.

Sonuç

London Zoo Akvaryumu, dünyanın ilk halk akvaryumu olarak kabul edilmektedir. London Zoo Akvaryumu, 1855'te Regent's Park'ta açılmış ve 1866'da yıkılmıştır. 1876 yılında, Londra Kensington Akvaryumu açılmış ve günümüze kadar kullanılmaktadır. Akvaryum, ziyaretçilerin balıkların gösterilerini izlemelerine, balıkların meydana getirdiği hareketleri izlemelerine ve deniz canlılarının beslenmesine olanak sağlamaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)