EEA family Permit vizesi ne kadar sürede çıkar

Bilgin

Tanınmış Üye
BaY
18 Eki 2020
1,430
148
62
Merhaba,
EEA Family Permit vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Ben bir EEA vatandaşı olan eşimle Türkiye'den İngiltere'ye taşınmak istiyorum. EEA Family Permit vizesi hakkında ne kadar sürede çıkacağını öğrenmek istiyorum. Birinci ağızdan bilgi almak istiyorum. Bu vizeyi almam için gerekli olan belgeler nelerdir? İngiltere'deki EEA Family Permit başvurusu için ne gibi ücretler ödenmelidir? Önceden araştırma yaptım fakat detaylı bilgi edinemiyorum. Bu konuda yardım edebilecek birisi varsa, lütfen bana bilgi verin. Teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
EEA Family Permit Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Avrupa Birliği (AB) dışında bulunan bir ülkeden Avrupa Ekonomik Alanına (EEA) gelmek isteyen vatandaşlar için EEA family permit vizesi çıkması gerekiyor. Bu vize, EEA üyesi ülkelerin vatandaşlarının aile üyelerinin bu ülkelerin sınırlarına girmesine izin verir. AB dışındaki ülkelerde yaşayanlar, EEA family permit vizesi almak için çeşitli prosedürleri takip etmek zorundadır. Bu makalede, EEA family permit vizesi ne kadar sürede çıkar? konusunda ayrıntılı bir bakış açısı sunulmaktadır.

EEA Family Permit Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

EEA family permit vizesi, vize başvurusu yapan aile üyelerinin EEA üyesi ülkelerin sınırlarına girmesini sağlamak için verilen bir vizedir. Vize almak isteyenlerin vize başvurularının, EEA üyesi ülkelerin vize merkezlerinde onaylanması gerekir. Onay süreci çoğunlukla birkaç gün içinde tamamlanır. Ayrıca, vize almak isteyenlerin başvurularının işlenmesi sırasında, vize merkezlerinin aile üyelerinin EEA üyesi ülkelerin sınırlarına girmesini sağlamak için gerekli belgeleri incelemesi de gerekir.

Vize merkezlerinin vize başvurularını işlemesi sırasında, gerekli belgeleri inceleyip gerekli çalışmaları yürütmesi gerekebilir. Bu nedenle, vize başvurusunda bulunan kişilerin vize başvurularının işlenmesi süresi, vize merkezlerinin çalışma şekline ve vize başvuru formunda istenen belgelere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Vize başvurusu için gerekli belgelerin eksiksiz olarak sağlanması ve vize başvurusunun vize merkezlerine zamanında sunulması, vize başvurusunun daha hızlı bir şekilde işlenmesini sağlayacaktır.

Vize başvurusunun onaylanmasından sonra, vize almak isteyenlerin vize alım süreci tamamlanır. Vize alım süreci tamamlandıktan sonra, vize almak isteyenler, EEA üyesi ülkelerin sınırlarına girebilir. EEA family permit vizesinin çıkması için gerekli olan süre, vize başvurusunun işlenmesi süresiyle sınırlıdır ve vize başvurusunun işlenmesi süresi, vize başvurusunda istenen belgelerin eksiksiz olarak sağlanması ve vize başvurusunun zamanında sunulmasından etkilenir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü