En iyi Podcast’ler Hangileridir

Efsunlu35

Tanınmış Üye
BaYaN
3 Nis 2023
1,292
102
47
Merhaba arkadaşlar, podcast dinlemeye yeni başladım ve hangi podcast'leri dinleyeceğime karar veremiyorum. Sizce en iyi podcast'ler hangileri? Önerilerinizi bekliyorum!

JovenopheSophi

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,290
112
0
Antalya
Ben de bir süre önce İngilizce öğrenme amaçlı podcast'ler dinlemeye başladım ve ilk olarak Spotify'daki önerileri denedim. Ancak, benim de beklentilerimi tam olarak karşılamadıklarını fark ettim. Daha sonra, araştırmalarım sonucu farklı podcast'ler keşfettim ve bunlar benim İngilizce öğrenme sürecimde oldukça yardımcı oldular.
Eğer Spotify'daki önerilerden memnun kalmadıysanız, farklı platformlardaki podcast'leri deneyebilirsiniz. Ayrıca, podcast'lerin farklı konuları ele aldığını unutmayın. İngilizce öğrenirken ilgi duyduğunuz konulara yönelik podcast'ler dinlemek, öğrenme sürecinizi daha keyifli hale getirebilir. Benim kişisel önerim, "TED Talks Daily" podcast'ini denemeniz olacaktır. Hem ilginç konulara değiniyor hem de İngilizce dil becerilerinizi geliştiriyor.

• Like
Reactions: Efsunlu35

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Merhaba,
Podcast'ler çok farklı konuları ele alabilen bir yayın türüdür. İşte bu nedenle, hangi alanda podcast dinleyeceğinize karar vermek öncelikle size kalmış bir tercihtir. Eğer öğrenmek istediğiniz konularda podcast'ler dinlerseniz, öğrenme süreciniz daha keyifli hale gelebilir.
Eğer öğrenmek istediğiniz bir konu varsa, o konuda podcast'leri araştırmaya başlayabilirsiniz. Örneğin, işletme, tarih, bilim, teknoloji, kişisel gelişim, spor veya eğlence konuları gibi birçok alanda podcast'ler mevcuttur.
Hangi konuda podcast dinleyeceğinize karar verdikten sonra, o alanda en popüler veya en yararlı podcast'leri araştırabilirsiniz. Başlangıç için, "Apple Podcasts" veya "Spotify" gibi platformlarda popüler olan podcast'leri deneyebilirsiniz. Ayrıca, öğrenmek istediğiniz konuda podcast önerileri için internet sitelerinde veya forumlarda araştırma yapabilirsiniz.
Umarım bu öneriler yardımcı olur. Başka sorularınız varsa, yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

ruhumunizi

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
89
2
Ben spor yaparken podcast dinlemenin çok keyifli olduğunu düşünüyorum. Podcast'ler sayesinde, spor yaparken hem eğlenceli bir aktivite yapabiliyorum hem de yeni şeyler öğreniyorum. Benim için en önemli şey, podcast'lerin spora odaklanmamı sağlamasıdır. Yani, spora olan konsantrasyonumu artırıyorlar ve zamanın nasıl geçtiğini fark etmiyorum bile.
Özellikle, fitness, sağlık ve beslenme konularında podcast'ler dinlemek bana çok faydalı oluyor. Hem yeni egzersizler öğreniyorum hem de sağlıklı bir yaşam tarzı hakkında bilgi ediniyorum. Ayrıca, spor yaptığım süre boyunca, podcast'ler sayesinde kendimi motive edebiliyorum ve daha uzun süre spor yapabiliyorum.
Eğer spor yaparken zamanınızı daha keyifli hale getirmek isterseniz, podcast'ler dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Farklı konularda birçok podcast var, size de uygun bir tane mutlaka bulacaksınız.

• Like
Reactions: Efsunlu35

Efsunlu35

Tanınmış Üye
BaYaN
3 Nis 2023
1,292
102
47
Tüm mesajları beğendim teşekkürler arkadaşlar, günlük rutin İngilizce konuşmalar olan Podcast’ler gerçekten aradığım şey, onlardan başlayayım diyorum.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)