En kalın kitap hangisi

TheZenith

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,306
107
62
Merhaba herkese,

En kalın kitap hangisi? sorusunu sormak istiyorum. İlginç bir soru olabilir ama bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Özellikle de elime alıp kalınlığını hissetmeyi istiyorum. Birçok kitap okudum ama hiçbiri oldukça kalın görünmüyor. Yayınevi veya çeşitli kitap türleri arasında en kalın kitabı bulmak istiyorum.

Herhangi bir öneri, tavsiye veya ipucu vermek için çok teşekkür ederim. Elbette, daha fazla ayrıntı sunmak için her zaman buradayım.

Tekrar teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,499
1,159
112
En Kalın Kitap Hangisi?

Bu soruya cevap vermek için öncelikle kitap türlerini ve kalınlıklarını bilmek gerekir. En kalın kitap genellikle kısaltılmış bir şekilde "Ciltli Kitap" olarak geçmektedir. Ciltli kitaplar, belirli bir sayfa sayısına sahip olan ve çoğu zaman kalın kapaklı olan kitaplardır. Bu tür kitaplar, kalınlıkları başlı başına oldukça farklı olabilir.

En Kalın Ciltli Kitabın Belirlenmesi

Birçok ciltli kitap vardır ve bunların kalınlıkları oldukça farklıdır. En kalın ciltli kitap, genellikle en çok sayfa içeren kitaplardır. Örneğin, The Oxford English Dictionary, yaklaşık 20.000 sayfadan oluşmaktadır ve en kalın ciltli kitap olarak kabul edilmektedir. Ayrıca, The Mahabharata, yaklaşık 8.800 sayfadan oluşmaktadır ve bu da ciltli kitaplar arasında oldukça kalın bir kitaptır.

En Kalın Kitap Hangisi?

En kalın kitap, ciltli kitaplar arasında The Oxford English Dictionary ve The Mahabharata olmak üzere iki seçeneğe sahiptir. Her iki kitap da oldukça kalındır ve birçok sayfa içerir. Her ikisi de kütüphane koleksiyonlarında bulunur ve her iki kitap da oldukça ilgi görmektedir.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Kalın kitap, kalın kapak ve daha fazla sayfa barındıran, daha uzun, daha ayrıntılı ve daha detaylı bir içeriğe sahip olan bir tür kitaptır. Genellikle, kalın kitaplar, küçük, hızlı okunan kitaplardan daha uzun ve kapsamlı çalışmaları içerir. Kalın kitap türü genellikle, tarih, edebiyat, bilim, kültür vb. konulardaki daha kapsamlı içerikleri incelemeyi hedefler. Kalın kitap genellikle, özellikle çok sayıda kaynak ve ayrıntı içeren konularda, derin, kapsamlı ve dikkatli bir incelemeyi gerektirir. Kalın kitap türü aynı zamanda, okuyucularına, özel bilgi ve anlayışı daha derin bir şekilde kavramaları için daha fazla zaman, enerji ve çaba gerektirir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)