erkeklerde cinsel tiksinti bozukluğu

TheMeridian

Yeni Üye
BaY
6 Nis 2023
1,275
121
2
Merhaba,
Erkeklerde cinsel tiksinti bozukluğu hakkında bilgi edinmek istiyorum. Cinsel ilişki ya da cinsel dokunuşlarla ilgili yoğun bir tiksinti duygusu yaşıyorum ve bu konuda benimle paylaşımda bulunan kişilere karşı çok fazla korku ve öfke hissediyorum. Bu bozukluğa neden olan şeyler neler olabilir? Bu bozukluk tedavi edilebilir mi? Lütfen benimle birlikte bu konuyu tartışıp bana yardımcı olmaya çalışın. Şimdiden teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Erkeklerde Cinsel Tiksinti Bozukluğu

Cinsel tiksinti bozukluğu, cinsel isteksizlik, cinsel isteksizlik, cinsel kaygı bozukluğu veya cinsel fobi olarak da bilinen bir durumdur. Erkeklerde cinsel tiksinti bozukluğu, cinsel isteğin kaybı, cinsel ilişki sırasında ya da öncesinde cinsel kaygıların ve sosyal fobilerin olması, cinsel uyarılma olmaması, cinsel sorunların oluşması veya cinsel istek kaybının oluşmasıdır. Erkeklerde cinsel tiksinti bozukluğu, yaş, cinsel tercih, cinsel deneyim ve sosyo-kültürel faktörlerden etkilenen bir durumdur.

Cinsel Tiksinti Bozukluğu Belirtileri

Erkeklerde cinsel tiksinti bozukluğu başlıca şu belirtileri içerir:

* Cinsel isteksizlik: Cinsel istek kaybı, cinsel ilişki sırasında uyarılmama veya cinsel istekte azalma

* Sosyal fobi: Cinsel deneyimlerin gerçekleşmesinde güvensizlik, engel ve kaygılar

* Cinsel yanıt bozuklukları: Cinsel uyarılmanın olmaması, cinsel ilişki sırasında erken boşalma veya cinsel istekte azalma

* Psikolojik sorunlar: Cinsel isteksizlik, korku, öfke, depresyon veya suçluluk

Cinsel Tiksinti Bozukluğu Tedavisi

Erkeklerde cinsel tiksinti bozukluğu tedavisi, psikolojik veya medikal olarak uygulanabilir. Psikolojik tedavi, duygusal destek ve cinsel sorunların çözümü için terapistler tarafından tavsiye edilir. Medikal tedavi, cinsel kişilik bozukluklarının tedavisinde kullanılan ilaçlarla gerçekleştirilir. Terapistler, erkeklerin cinsel tiksinti bozukluğu belirtilerini azaltmalarına yardımcı olmak için özel terapiler tavsiye edebilir.

Erkeklerde Cinsel Tiksinti Bozukluğu Sonuçları

Erkeklerde cinsel tiksinti bozukluğu, cinsel isteksizlik, cinsel kaygı bozuklukları ve cinsel sorunların oluşması sonucu cinsel ilişkilerin etkilenmesi ile sonuçlanabilir. Bu durum, ilişkilerin etkilenmesi, özgüvenin düşmesi, cinsel ilişkileri sırasında kaygı veya öfke gibi duygusal sonuçları içerir. Ayrıca, erkeklerde cinsel tiksinti bozukluğu, cinsel ilişkilerin olmamasına veya yaşam kalitesinin düşmesine neden olabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)