Eschews ne demek

HayalbaZ

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
4 Nis 2023
1,302
127
7
Merhaba,

Eschews ne demek? Eschews kelimesini duymuş olsam da anlamını tam olarak bilmiyorum. Bu kelimenin anlamı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Eschews kelimesini kullanmak için örnekler verebilir misiniz? Eschews kelimesinin anlamının tam olarak ne olduğunu öğrenmek istiyorum.

Eschews kelimesini kullanırken nelere dikkat etmeliyim? Eschews kelimesinin tam olarak anlamını anlamak için herhangi bir özel kural var mı? Bununla ilgili herhangi bir dilbilgisi kuralı veya kullanım kılavuzu var mı?

Eschews kelimesinin anlamını öğrenebilmem için lütfen yardım edin. Bu kelimenin ne anlama geldiğini öğrenmek için herhangi bir kaynağı önerir misiniz?

Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,830
1,247
112
Eschews Ne Demek?

Eschews kelimesi İngilizce dilinde "hazırladığı bir şeyi reddetmek, kaçınmak, karşı çıkmak" anlamına gelmektedir. Bu kelime genellikle insanların kötü alışkanlıklarını bırakma, onlara karşı çıkma, bunlardan kaçınma gibi durumlarda kullanılmaktadır. Bu kelime aynı zamanda İngilizce dilinde “yüz çevirmek” olarak da kullanılmaktadır.

Eschews Kullanımı

Eschews kelimesi genellikle olumsuzlukları veya kötü alışkanlıkları reddetmek amacıyla kullanılmaktadır. Örneğin bir arkadaşınıza, “kumar oynamaktan bırakmalısın” dediğinizde, “kumar oynamayı reddediyorum” anlamına gelen “eschews” kelimesini kullanabilirsiniz. Aynı şekilde, “fast food” yemekten kaçınmak istediğinizi söylemek için de “eschews” kelimesini kullanabilirsiniz.

Eschews kelimesi aynı zamanda İngilizce dilinde “yüz çevirmek” anlamına da gelmektedir. Örneğin, bir konuşmaya veya konuşmacıya karşı bir şeyler konuşurken, onun cevabını almak istemediğinizi söylemek için, “eschews” kelimesini kullanabilirsiniz.

Eschews Kökü

Eschews kelimesinin kökü İngilizce diline Latinceden gelmektedir. Kelimenin kökeni olan “scio” kelimesi Latince dilinde “kendini tutmak”, “kaçınmak”, “yüz çevirmek” gibi anlamlara gelmektedir.

Özet

Eschews kelimesi İngilizce dilinde “hazırladığı bir şeyi reddetmek, kaçınmak, karşı çıkmak” ve “yüz çevirmek” anlamlarına gelmektedir. Kelime genellikle olumsuzlukları veya kötü alışkanlıkları reddetmek veya konuşmacıya karşı bir şeyler konuşurken onun cevabını almamak amacıyla kullanılmaktadır. Kelimenin kökeni olan “scio” Latince dilinde “kendini tutmak”, “kaçınmak” ve “yüz çevirmek” anlamlarına gelmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)