eşine karşı cinsel isteksizlik

AsiKral

Üye
BaY
8 Nis 2023
1,282
118
7
Merhaba,
eşimle son zamanlarda cinsel isteksizlik hissediyorum. Yaklaşık birkaç aydır bu problemi yaşıyorum. İkimiz arasında güçlü bir bağımız vardı, ancak artık cinsel olarak bana çok mesafeli görünüyor. Hiçbir zaman konuşmak istemiyor ve çoğu zaman cinsel olarak isteksiz görünüyor. Bunun nedeni ne olabilir? Nasıl bu durumu çözebilirim? Lütfen yardım edin.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,440
1,159
112
Eşine Karşı Cinsel İsteksizlik Hakkında

Cinsel isteksizlik, iki taraflı bir sorundur. Bir eşin cinsel isteksizliği, çiftin birbirlerine yakınlaşmalarını ve aralarındaki sevgi ve bağlılığı etkileyebilir. Eşine karşı cinsel isteksizlik, çift arasındaki duyguların güvensizliği ve yakınlaşma isteksizliği ile ilişkilidir. Kişisel ve çift yaşamınızdaki sıkıntılar cinsel isteksizliğin nedenlerinden biri olabilir. Bu durumun çözülmesi için iki tarafın da çalışması gerekmektedir.

Cinsel İsteksizliğin Nedenleri

Cinsel isteksizliğin nedenleri, eşler arasındaki iletişim sorunlarından, fizyolojik değişikliklerden ve stresden kaynaklanabilir. Çift arasındaki iletişim sorunları, eşlerin birbirlerine duygularını ve beklentilerini ifade etmelerine engel oluşturabilir. Fizyolojik değişiklikler, hormonal değişimler veya sosyal değişimler gibi farklı nedenlerden dolayı eşin cinsel isteksizliği ortaya çıkabilir. Stres, cinsel isteksizliğin en yaygın nedenlerinden biri olup, çalışma, aile ve özel yaşamda yaşanan problemlerden kaynaklanabilir.

Cinsel İsteksizliğin Tedavisi

Cinsel isteksizlik tedavisi, çiftler arasındaki iletişimin geliştirilmesi, stresin azaltılması ve fizyolojik değişikliklerin teşhis ve tedavisi gibi farklı yöntemleri içerebilir. Çiftler, özel bir terapist ya da cinsel bir terapist tarafından destek alarak iletişim becerilerini geliştirebilirler. Ayrıca, stres azaltıcı teknikler, egzersiz veya meditasyon gibi uygun teknikler de kullanılabilir. Fizyolojik değişiklikler nedeniyle ortaya çıkan cinsel isteksizlik tedavisinde, ilaçlar veya cerrahi gibi uygun tedaviler kullanılabilir.

Sonuç

Cinsel isteksizlik, çift arasındaki iletişim sorunlarından, fizyolojik değişikliklerden ve stres nedeniyle ortaya çıkan bir sorundur. Bu durumun çözülmesi için çiftin çalışması gerekir. Çiftler, özel bir terapist ya da cinsel bir terapist tarafından destek alarak iletişim becerilerini geliştirebilirler. Ayrıca, stres azaltıcı teknikler, egzersiz veya meditasyon gibi uygun teknikler de kullanılabilir. Fizyolojik değişikliklerin neden olduğu cinsel isteksizlik için, ilaçlar veya cerrahi gibi uygun tedaviler kullanılabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü