Eski sevgili ile arkadaş olur mu

BebekYuzlu

Tanınmış Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,309
109
62
Ankara
Merhaba, arkadaşlar. Ben eski sevgili ile arkadaş olup olmadığım konusunda şüphe içerisindeyim. Biz çok yakın arkadaşlık kurmuştuk ve ayrılığımızın üzüntüsü hala çok fazla. Şu anda arkadaşlık kurmak istiyorum ama onunla ilişkimizin bittiğini de biliyorum. İlişkimiz birkaç aydır bitti ve aramızdaki arkadaşlık da çoktan koptu ama aramızda çok güzel anılar var. İkimiz de aramızdaki arkadaşlığı kurtarmayı istiyoruz ama bu doğru olan şey olacak mı? İkimiz için bu arkadaşlık iyi olacak mı? Kaldı ki, aramızdaki duygular hala çok güçlü. Lütfen bana bu konuda yardım edin ve ne yapmam gerektiğini anlatın. Ne düşünüyorsunuz? Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Eski Sevgili ile Arkadaş Olur mu?

Birçok insan, eski sevgili ile arkadaş olup olmadığını merak ediyor. İlişki sona erdikten sonra, birbirinizi görmek isteyip istemediğinizi veya bir araya gelip arkadaş olarak geçirdiğiniz zamanın ne kadar uzun sürebileceğini sorgulamak normaldir. İlişkinin sonuna gelmiş olsanız da, her ikinizin de eski sevgili ile arkadaş olup olmadığının cevabının, sizin kararınız olduğunu unutmayın.

Eski Sevgili ile Arkadaş Olmak İçin Ne Gerekiyor?

Eski sevgili ile arkadaş olmak istiyorsanız, öncelikle ilişkinizi iyi analiz etmek gerekiyor. İlişkinizin ne kadar çabuk ve acımasızca sona erdiğini, ayrılığınızın nedenlerini, o zamanki duygularınızı ve hislerinizi, şimdiye kadar yaşadıklarınızı düşünerek hatırlamalısınız. Ayrılık nedeniyle sizi etkileyen olumsuz duygularınızın ne olduğunu ve bunların arkadaşlık kurmak için önüne geçebilecek olumsuz bir etkiye sahip olup olmadığını da göz önünde bulundurmalısınız.

Eski Sevgili ile Arkadaş Olup Olmamanın Farklı Yönleri

Eski sevgili ile arkadaş olup olmamanın farklı yönlerini değerlendirmek önemlidir. İyimser olmak ve eski sevgili ile arkadaş olmak, kötü anılarınızın veya eski ilişkinizden kalan kırgınlıklarınızın giderilmesine yardımcı olabilir. Ancak, her zaman arkadaş olmaktan daha kötü olabilecek durumlar da olabilir. Olumsuzluklara karşı her zaman dikkatli olmalı ve eski sevgili ile arkadaş olmaktan vazgeçebilmeyi de düşünmelisiniz.

Arkadaş Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Eski sevgili ile arkadaş olmak istiyorsanız, öncelikle aranızdaki köprüyü kurmak için zihinsel hazırlık yapmalısınız. İlişkinizin sona ermesinden bu yana geçen sürede, her ikinizin de hayatınızda ne değiştiğini ve nasıl davrandığınızı düşünmelisiniz. Eski sevgili ile arkadaş olmak istiyorsanız, iki tarafın da karşılıklı olarak karşılıklı güven, saygı ve birlikte olabilecek etkinlikler ile aranızdaki bağı güçlendirmek için çaba göstermelisiniz.

Sonuç

Eski sevgili ile arkadaş olup olmadığınız, sizin kararınızdır. İlişkinizi iyi analiz etmeli ve eski sevgili ile arkadaş olmak istediğinizi karar vermelisiniz. Zihinsel olarak hazır olmalı, köprüyü kurmak için çalışmalı ve iki tarafın da karşılıklı güven, saygı ve birlikte olabilecek etkinlikler ile aranızdaki bağı güçlendirmelisiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)