Falan nasıl yazılır TDK

mimikralicesi

Üye
BaYaN
1 May 2023
1,341
102
17
Merhaba,
Falan kelimesini ne şekilde yazmamız gerektiğini TDK'ya göre öğrenmek istiyorum. İngilizce kaynaklara göre yazılışının bir şekli var ama Türk Dil Kurumu tarafından nasıl yazılması gerektiğini öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilecek herkesten ricam, bu konuda bilgi verebilir misiniz? İnanıyorum ki, bu forumdaki uzmanların katkısıyla soruma cevap bulabilirim. Teşekkürler.

RüyaGözleri

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
23
0
0
Falan Nasıl Yazılır TDK?

Günümüzde, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından belirlenen Türkçe yazım kuralları, herhangi bir yazılı metin ya da yayının doğru ve düzgün bir şekilde oluşturulması için esas alınır. TDK tarafından yayımlanan Türk Dil Kurumu Sözlüğü, Türkçe kelime ve cümlelerin doğru bir şekilde kullanımı için kullanılan bir kaynak olarak kabul edilir. Bu sözlükte yer alan kelimeler, TDK tarafından belirlenen yazım kurallarına göre yazılmalıdır.

Falan kelimesi, TDK tarafından belirlenen yazım kurallarına göre yazılışı şu şekildedir: <Falan>. Bu kelime, Türk Dil Kurumu Sözlüğünde yer almamaktadır.

Falan Nasıl Yazılmalı?

Falan kelimesi, genel kullanımda olduğu için TDK tarafından belirlenen yazım kurallarına göre yazılmamaktadır. Genel kullanımda, bu kelime <falan> biçiminde yazılmaktadır. Ancak, bu kelime yazılı bir metinde kullanılıyorsa veya bir yayın için kullanılıyorsa, TDK tarafından belirlenen yazım kurallarına göre yazılmalıdır.

Falan Nasıl Yazılmalı, Örnekleriyle

TDK tarafından belirlenen yazım kurallarına göre falan kelimesi şu şekilde yazılmalıdır: <Falan>.

Falan kelimesi, yayınlanan herhangi bir metinde, örneğin bir roman ya da makalede, TDK tarafından belirlenen yazım kurallarını takip ederek <Falan> şeklinde yazılmalıdır. Ayrıca, bu kelime internetteki forumlarda da <Falan> şeklinde yazılmalıdır.