Filaman ne demek

CennetBahcesi

Tanınmış Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,279
90
47
Merhaba herkese!

Bilgisayar hakkında bilgim oldukça kısıtlı, bu yüzden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine buraya geldim. Filaman ne demek? sorusunun cevabını arıyorum. Sözlükte baktım ama anlamının tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Bu konuda bilgili olan herhangi biriniz varsa cevabınızı paylaşır mısınız lütfen?

Bir arkadaşım bana bu kelimenin fotoğraf düzenleme programında olduğunu söyledi ama bunun ne anlama geldiğini anlamadım.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,830
1,247
112
Filaman Nedir?

Filaman, bir kumaş türüdür. Genellikle ince, yumuşak ve hafif dokuma kumaşlardan oluşur. Filaman, genellikle kadife, organza veya ipek gibi dokuma kumaşlarla karıştırılır. Bu kumaşlar, özellikle giysilerde kullanılır. Filaman, özellikle giyim alanında geniş bir yelpazede kullanılan, esnek ve konforlu bir kumaştır.

Filamanın Özellikleri

Filaman, nefes alabilen ve hafif bir kumaştır. Filamanın özellikleri arasında, çabuk kuruma özelliği, basınca karşı dayanıklılık, hafiflik, konfor ve çabuk kırışma özelliği gösterilir. Ayrıca, bu kumaş, kumaşın renk ve şeklinde değişmeye karşı oldukça dayanıklıdır.

Filamanın Kullanım Alanları

Filaman genellikle giysilerde kullanılır. Özellikle, eteğe, bluzlara, gömleklere ve tulumlara eklenen filaman kumaşı gömleklerin daha hafif ve konforlu olmasını sağlar. Diğer ürünlerde de kullanılabilir. Örneğin, kumaş perdelere veya şezlongların örtüsüne eklenebilir.

Filamanın Yıkama Nasıl Yapılır?

Filaman kumaşların çoğu, normal giysiler gibi yıkanabilir. Fakat, bu kumaşların kolayca kırışması ve kıvrılması nedeniyle, yumuşak ve soğuk suda yıkanması önerilir. Ayrıca, deterjan seçimi çok önemlidir. Filaman kumaşlarının, kolayca kırışmasına neden olabilecek sert deterjanların kullanılmaması gerekir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)