Flaubert aşk tanımı hangi kitap

JovenopheSophi

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,290
112
0
Antalya
Merhaba,

Flaubert'in ne kadar güzel bir aşk tanımı sunduğunu merak ediyorum. Herkesin kendi tanımı olabilir ama Flaubert'in aşk hakkındaki görüşlerini merak ediyorum. Hangi kitabında bu konuya değinildiğini bulmak istiyorum. Bu konu hakkında yardımınızı bekliyorum.

Flaubert'in aşk ve cinsellikle ilgili görüşleri benim için çok önemli. İlk olarak Madame Bovary romanında aşkın ne denli karmaşık bir duygu olduğunu anlattığını ve romantik anların karşısında aşkın kötü sonuçlarının da olduğunu gösterdi. Bunun yanında, İngiliz romancısı Lady Chatterley'nin sevgilisi ve diğer kitaplarında da aşkın zorluklarının, cinsel arzunun çatışmasının, çatışan cinsel toplum kurallarının ve erotizmin gücünün nasıl birleştiğini gösterdi.

Flaubert'in aşkı nasıl anladığını öğrenmek istiyorum. Aşkın çok farklı şekillerde anlaşılıp yaşandığını biliyorum, ama Flaubert'in aşkını nasıl tanımladığını ve hangi kitaplarda bunu nasıl anlattığını öğrenmek istiyorum. Bu sorularımı cevaplayabilecek herhangi birinin yardımını bekliyorum.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,808
1,256
112
Flaubert'in Aşk Tanımı Hangi Kitapta?

Gustave Flaubert 19. yüzyılın ünlü Fransız yazarlarından biridir. En çok Madame Bovary ve Sentimental Eğitim romanlarıyla tanınmıştır. Flaubert'in aşk tanımı, 1869 yılında yayınlanan Sentimental Eğitim romanında bulunmaktadır.

Sentimental Eğitimin Özeti

Sentimental Eğitim, Fransız edebiyatının önemli yapıtlarından biridir. Bu roman, 19. yüzyılın Fransa'sında yaşayan genç bir adam olan Frédéric Moreau'nun hikayesini anlatıyor. Frédéric, aşk, arkadaşlık, hırs ve ünlülük arayışına çıkmış, ama bunu hiçbir zaman tatmin edememiştir.

Flaubert'in Aşk Tanımı

Flaubert, Sentimental Eğitim'de şöyle aşk tanımını yapmaktadır: "Aşk, sürekli değişen ve sonsuz sevginin sonucudur. İnsanlar arasındaki ilişkileri yeniden tanımlamaya çalışırken, aşk insanların kalplerindeki sonsuzluk hissini daha derinlere taşıyabiliyor."

Sonuç

Gustave Flaubert'in aşk tanımı, 19. yüzyılın Fransız edebiyatının önemli yapıtlarından olan Sentimental Eğitim romanında bulunmaktadır. Flaubert, aşkı "sürekli değişen ve sonsuz sevginin sonucu" olarak tanımlamıştır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)