Galeta hamuru nasıl yapılır

mahkum

Tanınmış Üye
BaY
9 May 2021
1,423
116
62
Merhaba, galeta hamurunu nasıl yapabileceğimi çok merak ediyorum. Daha önce hiç denemedim ve işe başlamadan önce bilgi almak istiyorum. Bu konuda size yardımcı olabilir misiniz? Lütfen, tarifleri veya yapılışı hakkında bilgiler vermenizi rica ediyorum. Çok sevinirim. İlginiz için teşekkür ederim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Galeta Hamuru Nasıl Yapılır?

Tatlıların vazgeçilmezlerinden olan galeta hamuru, oldukça kolay bir şekilde evde yapılabilen bir tarif. Kısa sürede kendiniz ve arkadaşlarınız için oldukça lezzetli tatlılar yapabilirsiniz.

Malzemeler

- 2 yumurta
- 200 gr. margarin
- 1 çay bardağı süt
- 1 su bardağı yoğurt
- 1 paket kabartma tozu
- 2 çay bardağı un
- 1 yemek kaşığı şeker

Hazırlanışı

1. Öncelikle iki yumurta hafifçe çırpılır.

2. Margarin erişen kıvama gelene kadar çırpılır.

3. Süt, yoğurt, kabartma tozu ve şeker ilave edilir.

4. Un karışıma eklenir ve karışım iyice çırpılır.

5. Pişirme için galeta hamuru hazırlanır.

6. Önceden ısıtılmış fırında 180 derece ile 20 dakika pişirilir.

Galeta Hamuru İçin Farklı Tarifler

Galeta hamuru için farklı tarifler de bulunmaktadır. Bunlar arasında;

- Galeta hamuru için kaju ve badem tarifleri
- Galeta hamuru için cevizli tarifler
- Galeta hamuru için kuru meyveli tarifler

gibi seçenekler bulunmaktadır. İster kaju ve bademli, ister cevizli, ister de kuru meyveli galeta hamuru yapmak isteyebilirsiniz. Ancak her çeşit için galeta hamurunun hazırlanışı aynıdır.

Galeta Hamurunun Sunumu

Galeta hamurunun sunumu oldukça önemlidir. Sunum, tatlının arzu edilen şekli almasını ve lezzetinin artırılmasını sağlayacaktır. Galeta hamuru, meyve sosları, krema, çikolata sosu veya karamel ile servis edilebilir.