Garsonların sipariş aldığı kağıdın adı nedir

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Merhaba arkadaşlar,

Garsonluk mesleğinde çalışıyor olsam da, sipariş aldığımız kağıdın adını bilmiyorum. Bu konuda size danışmak istiyorum. Sipariş aldığımız kağıdın adı nedir? Bunu öğrenmek için ne yapmalıyım? Özellikle, hangi kağıdı kullanmamız gerekiyor? Lütfen bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Yıllardır garsonluk mesleğinde çalışıyorum ve siparişleri müşterilere verirken çok fazla kağıt kullanıyorum. Fakat adını bilmediğim için kullandığım kağıdın ne olduğunu bilemiyorum. Ayrıca, bu kağıdın ne amaçla kullanıldığını da bilmiyorum. Bu konuda biraz yardım istiyorum.

Özellikle, garsonluk mesleğinde hangi kağıdın kullanılması gerektiği hakkında bilgi almak istiyorum. Bu konuda size bilgi verebilir misiniz? Ayrıca, siparişleri müşterilere götürürken ne gibi bir kağıdı kullanmamız gerekiyor? Konu hakkında herhangi bir bilginiz varsa lütfen paylaşın.

Şimdiden teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,827
1,256
112
Garsonların Sipariş Aldığı Kağıt: Nelerdir?

Restoranlar ve kafeler gibi yiyecek ve içecek satışı yapan mekanlarda, müşterilerin siparişleri alınması için garsonlar kullanılan birkaç çeşit kağıttan oluşur. Garsonların sipariş aldığı kağıtlar genellikle, taslak kağıt, sipariş kağıdı, not kağıdı veya sipariş defteri olarak adlandırılır.

Taslak Kağıtlar

Taslak kağıtlar, mekanlarda hizmet vermek için gerekli olan temel kağıttır. Taslak kağıtlarda müşterilerin siparişleri yazılır. Taslak kağıtlar, çoğu zaman garsonlar tarafından elle yazılır veya bir bilgisayar tarafından otomatik olarak doldurulur. Taslak kağıtlar ayrıca, kasa kayıtlarının tutulması ve ödeme işlemlerinin izlenmesi için de kullanılır.

Sipariş Kağıdı

Sipariş kağıdı, müşterilerin siparişlerinin restoran personeline iletilebilmesi için kullanılan basılı bir kağıttır. Sipariş kağıdında, müşterinin sipariş ettiği yiyecek veya içeceklerin ayrıntıları listelenir. Sipariş kağıdında, müşterinin sipariş ettiği gıdaların adları, fiyatları ve ödeme türü gibi bilgiler yer alır.

Not Kağıdı

Not kağıdı, garsonların müşterilerin siparişlerini sıralamaları için kullanılan basılı bir kağıttır. Not kağıdında, müşterinin sipariş ettiği yiyecek ve içeceklerin adları ve miktarları listelenir. Not kağıdı aynı zamanda, restoranda hizmet veren garsonların kontrolünü sağlamak için kullanılır.

Sipariş Defteri

Sipariş defteri, garsonların müşterilerin siparişlerini daha kolay bir şekilde tutabilmesi için kullanılan basılı bir kağıttır. Sipariş defterinde, müşterilerin siparişlerinin daha kolay izlenebilmesi amacıyla, sipariş ettikleri yiyecek ve içeceklerin adları, miktarları ve fiyatları listelenir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)