Gayretkeş ne demek TDK

JovenopheSophi

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,290
112
0
Antalya
Merhaba,

Gayretkeş ne demek TDK sorusuna cevap bulmak için yardım istiyorum. Gayretkeş kelimesini ilk olarak duyduğumda ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Gayretkeş kelimesi TDK sözlüğünde ne anlama geliyor? Ne tür özellikleri ve özellikleri içerdiğini öğrenmek istiyorum. Ayrıca, bu kelimeyi kullanırken ne kadar doğru olacağını da öğrenmek istiyorum. Lütfen, Gayretkeş kelimesinin TDK sözlüğünde ne anlama geldiğini ve bu kelimeyi nasıl kullanabileceğimi öğretin.

KumYolcusu

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
26
0
0
Gayretkeş Ne Demek TDK Hakkında

Gayretkeş, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından önerilen güçlü çaba gösteren birey olarak tanımlanmaktadır. TDK, gayretkeşi "başarıya ulaşmak için gösterilen her türlü çabayı ve gayreti ifade eden" bir kelime olarak tarif etmektedir. Gayretkeşin, başarıya ulaşmak isteyen bireylerin karakteristik özelliği olduğu görülmektedir.

Gayretkeş, genellikle çok çalışan, kararlı, istekli ve sabırlı kişiler olarak tanımlanmaktadır. Gayretkeş birisi, hedeflerine ulaşmak için çok çabalar. Gayretkeş, görevlerinin tamamlanması için güçlü bir şekilde çalışır ve başarıya ulaşmak için çabalar. Gayretkeş, sabırlı ve kararlı olarak başarıya ulaşmak için gösterilen çaba ve emeğin ifadesidir. Gayretkeş, başarıya ulaşmak için çaba gösteren ve hedeflerine ulaşmak için gayret sarf eden kişileri tanımlamak için kullanılır.

Gayretkeşin Özellikleri

Gayretkeş bir birey, başarıya ulaşmak için çok çalışır ve kararlılıkla çabalar. Gayretkeş, görevlerini tam olarak yerine getirmek için her türlü çabayı gösterir ve hedeflerine ulaşmak için çalışır. Gayretkeş, hedeflerine ulaşmak için sabırlı ve kararlıdır. Gayretkeş, hedeflerine ulaşmak için çok çalışır ve başarıya ulaşmak için çabalar. Gayretkeş, hedeflerine ulaşmak için dikkatli ve planlı bir şekilde çalışır ve başarıya ulaşmak için uğraşır. Gayretkeş, başarıya ulaşmak için hedeflerine ulaşmak için dikkatli ve disiplinli bir şekilde çalışır.

Gayretkeşin Faydaları

Gayretkeş, başarıya ulaşmak için gösterilen çabayı ve gayreti ifade eden bir kelimedir. Gayretkeş, hedeflerine ulaşmak için kararlı ve sabırlıdır. Gayretkeş, başarıya ulaşmak için çok çalışır ve başarıya ulaşmak için uğraşır. Gayretkeş, başarıya ulaşmak için çalışmak ve çabalamak için önemli bir fayda sağlar. Gayretkeş, çalışmak ve çabalamak için önemli bir motivasyon kaynağıdır. Gayretkeş, çalışma alışkanlıklarını geliştirmek ve başarıya ulaşmak için önemli bir araçtır. Gayretkeş, kendisini geliştirmek, hedeflerine ulaşmak ve başarıya ulaşmak için önemli bir unsur olarak görülmektedir.