Gebertirim ingilizce ne demek

fisilti

Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,264
101
17
Merhaba,
Gebertirim ingilizce ne demek? sorusunun cevabını arıyorum. Gebertirim sözcüğünün Türkçe anlamına dair bir fikrim yok, ancak İngilizce anlamıyla ilgili bir şeyler öğrenmek istiyorum. İngilizce konuşan forum arkadaşlarımdan yardım istiyorum. Gebertirim sözcüğünün İngilizce anlamını lütfen bana açıklamalarınızı bekliyorum. Lütfen konu hakkında düşüncelerinizi ve önerilerinizi paylaşın. İngilizce anlamlarını öğrendikten sonra, Gebertirim sözcüğünün ne anlama geldiğini anlamaya çalışacağım.

Çok teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Gebertirim İngilizcesi Ne Demek?

Gebertirim, İngilizce'de "moderated discussion" olarak tanımlanır. Gebertirim, kişilerin aynı konu üzerinde düşünce ve görüşlerini değişik kaynaklardan topladıkları ve bunları tartışarak daha derin bir anlayışa ulaşmayı amaçladıkları bir tartışma biçimidir. Gebertirim, kısaca katılımcıların konu üzerinde daha derin bir anlayış kazanmasını hedefleyen bir tartışma biçimidir.

Gebertirim, diyalogların genellikle bir önbilgilendirme, bir soru sorarak ve bir özetle sonuçlandırılarak oluşturulduğu bir tartışma biçimidir. Gebertirimler, genellikle sürekli kaynakların katılımıyla oluşturulan bir grup çalışması olarak kullanılır.

Gebertirimin Faydaları Nelerdir?

Gebertirim, katılımcıların konu hakkında daha derin bir anlayış kazanmasına yardımcı olur. Gebertirimler, aynı konu hakkındaki farklı görüşleri ve farklı kaynakları kullanarak katılımcıların konu hakkındaki anlayışlarını geliştirmesine yardımcı olur. Gebertirimler, katılımcıların konu hakkındaki bilgilerini güncelleyebilmelerine de yardımcı olur. Gebertirimler, katılımcıların konu hakkındaki anlayışlarını ve görüşlerini daha kapsamlı bir şekilde tartışmalarını sağlar.

Gebertirimin Dezavantajları Nelerdir?

Gebertirimler, katılımcıların konu hakkında daha derin bir anlayış kazanmasına yardımcı olsa da, bu biçimde tartışmaların kontrolünün sağlanması ve konu hakkındaki konuşmaların güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi de zor olabilir. Gebertirimlerde, tartışmaların kontrolünün sağlanması ve konu hakkındaki konuşmaların güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için katılımcıların duyarlı olması ve tartışmaların güvenli bir şekilde sonuçlandırılması gereklidir.

Gebertirimler, aynı konu hakkındaki farklı görüşleri ve farklı kaynakları kullanarak katılımcıların konu hakkındaki anlayışlarını geliştirmesine yardımcı olur. Ancak, bu biçimde tartışmaların kontrolünün sağlanması ve konu hakkındaki konuşmaların güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi zor olabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)