Geçmişteki Travmalarım Hala Beni Etkiliyor, Bununla Nasıl Başa Çıkabilirim

kirpikuclari

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,266
105
2
Merhaba, ben geçmişte yaşadığım travmaların hala beni etkilediğini hissediyorum ve bununla nasıl başa çıkabileceğimi merak ediyorum. Geçmişteki travmalarım hayatımın her alanını etkiliyor, özellikle duygusal olarak çok zor durumlara giriyorum. Herhangi bir psikolojik desteğe başvurmadan bunu baş edebilecek miyim? Bu travmaları aşmam için ne gibi teknikler uygulayabilirim? Birilerinden yardım almam gerekli mi?

Lütfen, beni konu hakkında bilgilendirmek için önerilerinizi paylaşın. Bu travmaların güçlü etkisi altındaki hayatımı düzene sokmam için ne yapmam gerektiğini öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,980
1,315
112
Geçmişteki Travmalarım Hala Beni Etkiliyor, Bununla Nasıl Başa Çıkabilirim?

Geçmişte yaşadığımız travmalar bize o an içinde bulunduğumuz durumu değiştirmeye yetmeyebilir, ancak onların etkileri bizi hala etkilemeye devam edebilir. Geçmiş travmalarımızla nasıl başa çıkabileceğimizi ve onların etkilerini nasıl azaltabileceğimizi konuşalım.

Geçmişteki Travmayı Kimden Alıyoruz?

Geçmişteki travmalarımız yaşadığımız çevreden, yakın arkadaşlarımızdan veya ailemizden alıyor olabilir. Geçmişteki travmaların kaynağının kim olup olmadığı önemli değildir, önemli olan bu travmaların nasıl etkilediğidir.

Geçmişteki Travmaların Etkilerini Azaltmak

Geçmişteki travmaların etkilerini azaltmak için birkaç yöntem var. İlk olarak, travmalarınızın kaynağından uzak durmanız önemlidir. Ayrıca, travmalarınızın etkilerini azaltmak için sağlıklı bir düşünme tarzı geliştirmeye çalışın. Sağlıklı bir düşünme tarzı geliştirmek için kendinize olumlu sözler söyleyin ve artılarınızın farkına varın. Son olarak, travmalarınızın etkilerini azaltmak için güvenli bir ortam oluşturun ve arkadaşlarınızdan destek almaya çalışın.

Geçmişteki Travmayı İşlemek

Geçmişteki travmaların etkilerini azaltmak yeterli olmayabilir. Aynı zamanda, geçmişteki travmalarınızı işlemek için destek almanız gerekebilir. Örneğin, psikoterapi veya grup desteği gibi destekler üzerinde çalışmak size geçmişteki travmalarınızı işlemeyi öğretebilir. Bu desteklerden yararlanmak için, geçmişteki travmalarınızın nedenlerini anlayabilmek ve bunun üzerinde çalışmak önemlidir.

Geçmişteki Travmalarım Hala Beni Etkiliyor, Bununla Başa Çıkmak

Geçmişteki travmalarımızın etkileri bizi hala etkileyebilir. İlk olarak, güvenli bir ortam oluşturmak ve travmalarınızın kaynağından uzak durmak önemlidir. Ayrıca, sağlıklı bir düşünme tarzı geliştirmek ve geçmişteki travmalarınızı işlemek için destek almaya çalışmak size yardımcı olabilir. Geçmişteki travmalarımızla başa çıkmanın yolu, her bir travmanın etkilerini anlamak ve onlarla etkili bir şekilde başa çıkmaya çalışmaktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü