Gerascophobia ne demek

AsiKral

Üye
BaY
8 Nis 2023
1,282
118
7
Merhaba,
Gerascophobia ne demek? öğrenmek istiyorum. Acaba bu bir hastalık mı? Yada hastalıkla ilgili bir şey mi? Gerascophobia hakkında bilgi edinmek istiyorum. Özellikle semptomlarını ve bunun nasıl tedavi edileceğini öğrenmek istiyorum. Bu konuda yardımınızı bekliyorum. Tekrar teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Gerascophobia: Ne Demek?

Gerascophobia, yaşlanma korkusu olarak bilinir. Kişi gerascophobia'dan muzdarip olduğunda, yaşlanma hakkında karamsar veya korkutucu düşünceleri olur. Bu kişi çoğu zaman yaşlanma sürecini önlemek için çabalar. Çeşitli fiziksel ve ruhsal bozuklukların farkındalığından dolayı, bu kişiler çoğu zaman yaşlanma hakkında fazla endişelenirler.

Gerascophobia'nın Belirtileri

Gerascophobia'da en sık görülen belirtiler arasında; yaşlanma hakkında düşünceleriniz, yaşlanmanın kendisinin ürkütücü olması, gelecekte karşılaşabileceğiniz sakatlık veya hastalıkların endişesi, yaşlanma ile birlikte karşılaşılabilecek fiziksel ve ruhsal değişimlerin kaygısı ve diğer yaşlanma ile ilgili kaygıların olduğu gözlemlenmiştir. Bununla birlikte, bu durum kişinin yaşamını olumsuz yönde etkileyebilir.

Gerascophobia Tedavisi

Gerascophobia tedavisinde, kişinin çeşitli ruhsal bakım tekniklerini kullanarak, özellikle de korkularının bir sonucu olan düşüncelerini değiştirmeye odaklanılır. Ayrıca, kişinin yaşlanma ile ilgili korkularının kaynağını tanımlamasına yardımcı olunur. Kişinin, yaşlanma korkusuyla başa çıkma yeteneğini geliştirmesine yardımcı olan çeşitli teknikler kullanılabilir. Bununla birlikte, gerascophobia'nın köklerini tespit etmek için bir terapistin yardımından da yararlanmak her zaman iyi bir fikirdir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)