Gerçek ve kurgusal unsurlar nelerdir

poliyana

Yeni Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,296
132
2
İstanbul
Merhaba herkese,

Bir öykünün gerçek ve kurgusal unsurlarının ne olduğu hakkında konuşmak istiyorum. Bir öykünün gerçek ve kurgusal unsurları nelerdir? Gerçek unsurlar, gerçekçi olan veya öykünün yaşandığı gerçek yaşamda gerçek olan şeylerdir. Kurgusal unsurlar ise öykünün ünlüleri, olaylar, mekanlar veya karakterler gibi öykünün içinde özgün olarak yaratılan unsurlardır.

Öykülerin gerçek ve kurgusal unsurları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Konu hakkında bilgisi olan tüm üyelerden yardım istiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,759
1,256
112
Gerçek ve Kurgusal Unsurların Tanımı

Gerçek ve kurgusal unsurların tanımı, gerçek ve kurgusal unsurların iki farklı kavram arasındaki farkı anlamaya yardımcı olur. Gerçek unsurlar, gerçek olan ve mevcut olan şeyleri ifade eder. Kurgusal unsurlar ise, öykünün kurgusu tarafından oluşturulan veya geliştirilen unsurlardır.

Gerçek Unsurların Özellikleri

Gerçek unsurlar, gerçek olan ve mevcut olan şeyleri ifade eder. Örnek olarak; gerçek tarih, gerçek kişiler, gerçek zaman ve mekanlar, gerçek olaylar, gerçek duygular ve gerçek düşünceler. Gerçek unsurlar, öykünün doğrudan gerçekliğiyle ilgili olan unsurlardır.

Kurgusal Unsurların Özellikleri

Kurgusal unsurlar ise, öykünün kurgusu tarafından oluşturulan veya geliştirilen öğelerdir. Örnek olarak; kurgusal karakterler, kurgusal mekanlar, kurgusal olaylar, kurgusal duygular ve kurgusal düşünceler. Kurgusal unsurlar, öykünün kurgusu tarafından oluşturulan veya geliştirilen öğelerdir.

Gerçek ve Kurgusal Unsurların Farkının Özeti

Gerçek ve kurgusal unsurların farkı, gerçek ve kurgusal unsurların iki farklı kavram arasındaki farkı anlamaya yardımcı olur. Gerçek unsurlar, gerçek olan ve mevcut olan şeyleri ifade eder. Kurgusal unsurlar ise, öykünün kurgusu tarafından oluşturulan veya geliştirilen öğelerdir. Gerçek ve kurgusal unsurların farkı, öykünün doğrudan gerçekliğiyle ilgili olan gerçek unsurların ve öykünün kurgusu tarafından oluşturulan veya geliştirilen kurgusal unsurların arasında yatar.

Anahtar Kelimeler: gerçek unsurlar, kurgusal unsurlar, gerçeklik, kurgu, fark.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)