Gün Doğmadan Benzeri Filmler

JovenopheSophi

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,290
112
0
Antalya
Merhaba arkadaşlar, Gün Doğmadan Benzeri Filmler hakkında bilgi edinmek istiyorum. Özellikle Gün Doğmadan'ı beğendiğim için, benzeri filmleri izlemek istiyorum. İzlemiş olanlar, bu tür filmleri önerir misiniz? İzlediğiniz filmler hakkında neler düşünüyorsunuz? Filmleri beğenip beğenmediğinizi öğrenmek istiyorum. Konu ile ilgili izlediğiniz filmleri önerir misiniz? Lütfen bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Gün Doğmadan benzeri filmler hakkında önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
Gün Doğmadan Benzeri Filmler Nedir?

Gün Doğmadan Benzeri Filmler, gün doğmadan önceki karanlık saatlerde meydana gelen büyülü, mistik ve korkutucu olayların konu edildiği filmlerdir. Genellikle tarihi veya kurgusal olayların arka planında gelişen hikayeleri konu alan bu filmlerde, karanlık saatlerde meydana gelen olayların üzerinde durulur.

Gün doğmadan benzeri filmler aynı zamanda korku türünde de sayılabilir. Her ne kadar konu olarak korku içerse de, gün doğmadan önceki karanlık saatlerin büyüsünün gölgesinde meydana gelen olayların anlatıldığı bu filmler, klasik korku türlerinden farklıdır.

Gün Doğmadan Benzeri Filmlerin Özellikleri

Gün doğmadan önceki karanlık saatlerin büyüsünün gölgesinde meydana gelen olayların anlatıldığı bu filmlerin ortak özellikleri vardır. Bunlar;

• Genellikle geçmişte ya da kurgusal bir olayın arka planında gelişen hikayeleri içerir.

• Gün doğmadan önceki karanlık saatlerde meydana gelen olayların üzerinde durur.

• Mistik ve korkutucu olayların anlatıldığı filmlerdir.

• Büyülü elementleri içerir.

Gün Doğmadan Benzeri Filmler Örnekleri

Gün doğmadan benzeri filmler konusunda çeşitli örnekler vardır. Bunların başlıcaları;

The Witch (2015)

It Comes At Night (2017)

A Dark Song (2016)

The VVitch: A New-England Folktale (2015)

The Ritual (2017)

The Babadook (2014)

Goodnight Mommy (2014)

Under the Shadow (2016)

The Conjuring (2013)

Let the Right One In (2008)

The Orphanage (2007)

Gün Doğmadan Benzeri Filmler Hakkında Sonuç

Gün doğmadan benzeri filmler, gün doğmadan önceki karanlık saatlerin büyüsünün gölgesinde meydana gelen olayların anlatıldığı filmlerdir. Genellikle tarihi veya kurgusal olayların arka planında gelişen hikayeleri konu alan bu filmlerde, korku türünde olsa da klasik korku türlerinden farklı olarak mistik ve büyülü elementler de içerir. Örnek olarak; The Witch, It Comes At Night, A Dark Song, The VVitch: A New-England Folktale, The Ritual, The Babadook, Goodnight Mommy, Under the Shadow, The Conjuring, Let the Right One In ve The Orphanage gibi filmler verilebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)