Güzel ciğer nasıl yapılır

JellyCuddles

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,283
121
0
Merhaba,
Güzel ciğer nasıl yapılır? sorusu hakkında yardıma ihtiyacım var. Ciğer pişirmek için sürekli olarak denemeler yapıyorum ama her zaman istediğim gibi olmuyor. Özellikle de ne kadar pişirmek gerektiğini tam olarak bilmiyorum. Yani, ne kadar süre pişirmem gerektiğini ve ciğerin nasıl piştiğini anlamak için nasıl bir yöntem izlemem gerekiyor? Bu konuda uzman olan herkesten yardımlarını bekliyorum. Çok teşekkürler.

• Like
Reactions: Sude and Ummuhan

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Güzel Ciğer Nasıl Yapılır?

Hamur işi gibi oldukça zahmetli olan bir yemeğin lezzetini değiştirebilmek için, güzel ciğer yapmak iyi bir seçenek olacaktır. Güzel ciğerin klasik tarifi, oldukça kolay uygulanabilir ve lezzetli bir seçenek olarak kabul edilir. Bu makalede, güzel ciğer nasıl yapılır? sorusuna cevap vereceğiz.

Gerekli Malzemeler

Güzel ciğer yapmak için, et ve diğer bazı malzemeler gereklidir. Aşağıdaki malzemeler güzel ciğer yapmak için gereklidir:

• 1 kg kuşbaşı ızgara et
• 1 adet orta boy soğan
• 1/2 fincan süzme yoğurt
• 3-4 diş sarımsak
• 1/2 çay kaşığı karabiber
• 1/2 çay kaşığı kimyon
• Tuz

Yapılışı

1. Eti kuşbaşı küpler halinde doğrayın ve tuzuyla karıştırın.

2. Orta boy soğanı küçük küpler halinde doğrayın.

3. Sarımsakları ufak küpler halinde doğrayın.

4. Süzme yoğurt, karabiber, kimyon ve tuzu bir tabağa alın ve karıştırın.

5. Et küplerini bir tabağa alın ve karıştırın.

6. Süzme yoğurt karışımını et küplerine ekleyin ve karıştırın.

7. Soğan ve sarımsak küplerini de ekleyin ve karıştırın.

8. Küp şeklindeki eti bir tavaya alın ve düşük ateşte pişirin.

9. Pişen eti servis tabağına alın ve ciğeriniz hazır olacak!

Sonuç

Güzel ciğer yapmak için çok az malzeme gereklidir ve çok kolay uygulanabilir. Etinizi hafif pişirin ve servis tabağına alın. Güzel ciğeriniz hazır olmuş olacak! Anahtar kelimeler: güzel ciğer, nasıl yapılır, malzemeler, yapılışı.