Hamur aşı nasıl yapılır

BebekYuzlu

Tanınmış Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,309
109
62
Ankara
Merhaba, yeni bir ev hanımı olarak, hamur aşı nasıl yapılır sorusunu sormak istiyorum. Ben, hepimizin sevdiği hamur aşının tadını çıkarmak istiyorum, ancak nasıl yapıldığını bilemiyorum. İçinde ne kullanılır, ne kadar süre pişirilir, hangi araçlar kullanılır ve nasıl servis edilir? Lütfen, bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Hamur aşının nasıl yapılabileceği hakkında bilgilerinizi önemle bekliyorum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Hamur Aşı Nasıl Yapılır?

Hamur aşı, eski Türk mutfağının en eski ve çok sevilen lezzetlerinden biridir. Yapılışı biraz zahmetli olsa da, sonuçlarının tadını çıkarmak için çok fazla zahmete girmeniz gerekmiyor. Hamur aşının neredeyse her evde kolayca hazırlanabileceği bir tarif olduğunu unutmayın.

Hamur Aşı Malzemeleri

Hamur aşı, aşağıdaki malzemelerden oluşur:

- 1,5 bardak süt
- 3 yumurta
- 1 çay kaşığı tuz
- 1 su bardağı un
- 1 su bardağı kıyılmış fındık
- 1 su bardağı kıyma
- Yarım su bardağı sıvı yağ

Hamur Aşı Yapılışı

1. Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın. Unu, tuzu ve sütü karıştırıp katık haline getirin.

2. Sıvı yağı dökün ve karıştırın.

3. Kıyma, fındık ve yumurtaları da ekleyin ve karıştırın.

4. Hamurun kıvamını düzeltecek kadar un ekleyin.

5. Hamurdan küçük parçalar alarak tek tek hamur aşı pişirin.

6. Önceden ısıtılmış yağda hamur aşlarını kızartın.

7. Sıcak hamur aşlarını servis edin.

Hamur aşı, birçok farklı malzemeden oluşan, lezzetli ve kolay bir tariftir. Ufak tefek değişiklikler yaparak, kendi zevklerinize özel bir tarif yaratabilirsiniz.

• Love
Reactions: Zerrin and Pinar