Hangi bitkiler renk verir

OySeon

Tanınmış Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,374
117
62
Merhaba! Renkli bitkiler arıyorum ve şu anda tavsiye edebilecek birisi olup olmadığını merak ediyorum. Birçok bitkiyi deneyerek denedim ve hala aradığım istediğim rengi bulamadım. Bu nedenle, hangi bitkiler renk verir? öğrenmek istiyorum. Tavsiye edebilecek herhangi birisi varsa lütfen yardımcı olur musunuz? İyi bitkiler seçmek için tavsiyelerinizi önemle karşılıyorum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Hangi Bitkiler Renk Verebilir?

Bitkilerin renk vermesi için çok sayıda sebeb vardır. Çoğu bitki renk vermiş olan yaprakları, çiçekleri, meyveleri ile tanınır. Bitkilerin renk vermesi, bitkilerin çeşitli besinler, mineraller, vitaminler ve diğer maddeler almasından kaynaklanır.

Bir bitkinin hangi renkleri vereceği, bitkinin genetiğine bağlı olarak değişebilir. Bazı bitkileri özel olarak yetiştirmek ve gübrelemek, bitkinin renklerini arzu edilen şekilde değiştirmek için kullanılır.

Bitkilerin Renk Verebilmesi İçin Gerekli Besinler ve Mineral

Bitkilerin renk vermesi için çoğu bitki için gerekli olan besinler ve mineraller aşağıdakilerdir:

* Karbon - Bitkilerin renk vermesi için gerekli olan karbon, bitkilerin yapraklarının, meyvelerinin ve çiçeklerinin rengini oluşturmak için kullanılır.

* Hidrojen - Bitkilerin renk vermesi için gerekli olan hidrojen, bitkilerin yapraklarının, meyvelerinin ve çiçeklerinin rengini oluşturmak için kullanılır.

* Azot - Bitkilerin renk vermesi için gerekli olan azot, bitkilerin yapraklarının, meyvelerinin ve çiçeklerinin rengini oluşturmak için kullanılır.

* Fosfor - Bitkilerin renk vermesi için gerekli olan fosfor, bitkilerin yapraklarının, meyvelerinin ve çiçeklerinin rengini oluşturmak için kullanılır.

* Demir - Bitkilerin renk vermesi için gerekli olan demir, bitkilerin yapraklarının, meyvelerinin ve çiçeklerinin rengini oluşturmak için kullanılır.

* Manganez - Bitkilerin renk vermesi için gerekli olan manganez, bitkilerin yapraklarının, meyvelerinin ve çiçeklerinin rengini oluşturmak için kullanılır.

* Kükürt - Bitkilerin renk vermesi için gerekli olan kükürt, bitkilerin yapraklarının, meyvelerinin ve çiçeklerinin rengini oluşturmak için kullanılır.

* Çinko - Bitkilerin renk vermesi için gerekli olan çinko, bitkilerin yapraklarının, meyvelerinin ve çiçeklerinin rengini oluşturmak için kullanılır.

Çeşitli Bitkilerin Hangi Renkleri Verebileceği

Bitkilerin renk vermesi, çeşitli bitkilerin hangi renkleri verebileceğini de belirler. Bazı bitkiler sadece açık yeşil renkte yaprakları vardır, ancak bazı bitkilerin yaprakları, meyveleri ve çiçekleri kırmızı, sarı, turuncu, mor ve diğer renklerde olabilir.

Bitki Renklerini Değiştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Bazı bitkileri özel olarak yetiştirmek ve gübrelenmek, bitkinin renklerini arzu edilen şekilde değiştirmek için kullanılır. Bitkiyi yetiştirmek için günlük olarak yeterli ışık alması gerekir. Bitkinin yeterli miktarda gübre alması gerekiyorsa, gübrelerin verilmesi gerekir. Bitkilerin bitkiyi besleyen besinler almasını sağlamak için köklerine gübre enjekte edilebilir.

Ayrıca, bitkiyi besleyen maddeler içeren toprak ve su özelliklerinin kontrol edilmesi gerekir. Bitkilerin renklerini değiştirmek için, bitkilerin gübre alma düzenini ve bitkiyi besleyen besinleri kontrol etmek gerekir.

• Sad
  • Love
Reactions: Aybike and Asli

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)