Hangi hayvanları avlamak serbest

AkilliKafa

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,346
113
62
Merhaba,

Avcılık yapmak benim için bir tutku ve her yıl, sezonu daha iyi yakalamak için çalışıyorum. Ancak, her yıl değişen avlanma kurallarını her zaman izlemek oldukça zor ve bu yüzden aklıma soru geliyor: hangi hayvanları avlamak serbest?

Avlanma kurallarının her yıl değiştiğini biliyorum ve ayrıca bazı hayvan türlerinin korunması için avlanmalarına izin verilmeyebileceğini de biliyorum. Bu nedenle, hangi hayvanların avlanmasına izin verildiğini ve hangi hayvanların korunması için avlanmalarına izin verilmediğini öğrenmek istiyorum.

Ayrıca, hangi hayvanların avlanmasına izin verildiğini öğrenmek için ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Şimdiden teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Avlanmak Serbest Olan Hayvanlar

Avlanmak serbest olan hayvanlar hakkında çok sayıda yasa ve kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar bölgeye, hayvan türüne veya avlanma yöntemine göre değişmektedir. Avlanmak serbest olan hayvanların çoğu, havadan veya yerden avlanmak için kullanılan av tüfekleriyle avlanabilir.

Avlanmak serbest olan hayvanlar arasında en yaygın olanlar İngiltere'de kuş avı arasında kuş sınıfına girenlerdir. İngiltere'de, kuş avı arasında kullanılan tüfek türleri arasında tek mermili tüfekler, çift mermili tüfekler veya üç mermili tüfekler olabilir. Kuş avı arasında en yaygın avlanmak serbest olan hayvan sayılabilir.

Avlanmak Serbest Olmayan Hayvanlar

Avlanmak serbest olmayan hayvanlar arasında çok sayıda hayvan türü bulunmaktadır. Bunlar arasında; vahşi kediler, atmacalar, aslanlar, ayılar, kurtlar, köpekbalıkları, timsahlar, kaplanlar, orman köpekleri ve diğer memeliler bulunmaktadır. Ayrıca, avlanmak serbest olmayan hayvanlar arasında bazı balıklar da bulunmaktadır. Örneğin, çin balığı, kutup balıkları, sardalya, köpekbalığı, bonito ve ton balıkları avlanmak serbest olmayan hayvanlar arasındadır.

Avlanmak İçin Gerekli Olan İzinler

Avlanmak isteyen herkesin, avlanmak için gerekli olan izinleri alması gerekmektedir. Bu izinler, avlanmak istediğiniz yerin, hayvan türünün ve avlanma yöntemlerinin yasalara ve düzenlemelerine göre değişmektedir. Avlanmak istediğiniz tür ve yerleşim yerine bağlı olarak, çeşitli yasalara ve düzenlemelerine uymak zorundasınız. Genellikle bu izinler, yerel av yönetimlerinden veya lokal avcılık örgütlerinden alınır.

• Sad
Reactions: KumYıldızı

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)