Hangi ülkede ödev verilmiyor

poam

Üye
BaYaN
26 May 2023
1,293
121
17
Merhaba,

Araştırmalarım sonucunda, ödev verilmeyen herhangi bir ülke bulamadım. Ancak, bir ülkede ödevlerin verilmesini daha az etkileyen faktörler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Özellikle eğitim sisteminde ödevlerin yerinin ve onların öğrenciler üzerindeki etkisinin ne olduğu hakkındaki iddialar ve bilgileri öğrenmek istiyorum.

Eğer bu konuda bilgi sahibi olan veya konuda fikirleri olan kişiler varsa, lütfen paylaşımlarınızı bekliyorum. Herhangi bir ülkenin ödev yapmama konusundaki özel durumu ve eğitim üzerindeki etkileri hakkındaki bilgileriniz ve görüşleriniz çok değerli olacaktır.

Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
Ödev Verilmeyen Ülkelerin Nedenleri

Ödev verilmeyen ülkeler, çocukların çalışma yaşamına hazırlanması ve eğitimlerinin geliştirilmesi amacıyla ödevlerin öğrencilere ödev olarak verilmesi çoğu zaman gerekli olan ülkelerdir. Ancak bazı ülkelerde ödev verilmemektedir. Bunun nedenleri arasında kısıtlanmış zaman, ülkelerin ekonomik durumu, eğitim yönetiminin ödevlerin önemini kavraması ve öğrencilerin iş yükünü hafiflemesi yer almaktadır.

Kısıtlanmış Zaman Nedeniyle Ödev Verilmeyen Ülkeler

Kısıtlanmış zaman, çoğu ülkede ödev verilmemesi için bir nedendir. Bazı ülkelerde, öğrencilerin okul çalışmalarının yanı sıra, dersleri dışındaki etkinlikleri yerine getirmeleri gerektiği için ödevler verilmemektedir. Örneğin, Japonya, öğrencilerin okul çalışmalarının yanı sıra spor etkinlikleri gibi farklı alanlarda da zaman harcaması gerektiğinden ödev verilmemektedir.

Ülkelerin Ekonomik Durumunun Ödev Verilmemesindeki Rolü

Ülkelerin ekonomik durumu, ödev verilmemesinde etkili olan diğer bir faktördür. Bazı ülkelerde, öğrencilerin dersleri için yeterli zamana sahip olmadıkları gibi, ödevlerinin hazırlıkları için de yeterli malzeme ve teknolojiye sahip olmaları gerekmeyebilir. Örneğin, Güney Afrika'da, öğrencilerin her türlü bilgisayar teçhizatı ve yazılımının çoğu zaman mevcut olmaması ve ödevlerinin tamamlanması için gereken malzemelerin pahalı olması nedeniyle ödev verilmemektedir.

Eğitim Yönetiminin Ödevlerin Önemini Kavraması

Eğitim yönetiminin ödevlerin önemini kavraması, ödev verilmeyen ülkeler arasında da etkili olan bir faktördür. Bazı ülkelerde, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler ödevlerin öğrencilerin çalışma yaşamına hazırlanması ve eğitimlerinin geliştirilmesi için gerekli olmadığını düşünmektedirler. Örneğin, Tayland'da, öğrencilerin öğrenme ve öğretme süreçlerinin daha çok el becerilerini geliştirmek için kullanılabileceği düşünülmektedir.

Öğrencilerin İş Yükünün Hafiflemesi Nedeniyle Ödev Verilmeyen Ülkeler

Öğrencilerin iş yükünün hafiflemesi, ödev verilmeyen ülkeler arasında etkili olan diğer bir nedendir. Bazı ülkelerde, öğrencilerin çalışma yaşamına hazırlanması ve eğitimlerinin geliştirilmesi için ödevlerin verilmesi gerektiği düşünülmektedir. Ancak, öğrencilere verilen ödevlerin çoğu zaman aşırı yük olması nedeniyle ödev verilmemektedir. Örneğin, Çin'de, öğrencilerin ödevleri çoğu zaman aşırı iş yüküne neden olabilecek kadar yoğundur ve bu nedenle ödev verilmemektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)