Hangisinde belgisiz zamir vardır

kizingucu

Yeni Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,323
100
0
Merhaba!

Biraz şaşırmış durumdayım. Hangisinde belgisiz zamir vardır? sorusuna bir cevap arıyorum. Bu konuda çok fazla şey bilemiyorum. Türkçe öğrenmeyi çok seven ve çok fazla zaman ayıran biriyim ama bu konuda herhangi bir bilgim yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Belgisiz zamirlerin ne olduğunu ve hangi cümlelerde kullanıldıklarını öğrenmek istiyorum. Örnek cümleler verebilir misiniz? Hangi durumlarda kullanılır? Kullanımının kuralları nelerdir ve bunları nasıl öğrenebilirim?

Bu konuda katkıda bulunabilecek herkese çok teşekkür ederim. Yardımlarınızı bekliyorum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Belgisiz Zamirin Tanımı
Belgisiz zamir, bir cümlede belirleyici nitelikte olmayan, konuşmacının anlamını ifade etmek için kullandığı bir zamirdir. Belgisiz zamirler, cümleyi kurarken görevlerini tamamlamak için kullanılan zamirlerdir. Bu zamirler, cümledeki diğer zamirleri temel alır ve cümledeki anlamı tamamlayıcı bir özellik kazanır. Bu zamirler, cümledeki diğer zamirlerin belirli bir konuda konuşulanları belirleyen özellikleri görevi görür.

Belgisiz Zamirin Örnekleri
Belgisiz zamirlerin örnekleri şunlardır: Buna, Bunlar, O, Onlar, Şu, Şunlar, Kendi, Kendileri, İşte, İşte şimdi, Orada, Orada şimdi, Yani, Yine.

Belgisiz Zamirin Kullanımı
Belgisiz zamirin kullanımı, cümlelerdeki diğer zamirleri desteklemek için kullanılan zamirlerdir. Bu zamirler, cümledeki diğer zamirler tarafından belirlenen konuda konuşulanları belirleyen özellikleri görevlerini yerine getirir. Bu zamirler, cümledeki anlamı tamamlayıcı bir özellik kazanır.

Belgisiz Zamirin İngilizce Kullanımı
Belgisiz zamirlerin İngilizce kullanımı, cümlede belirleyici nitelikte olmayan, konuşmacının anlamını ifade etmek için kullanılan zamirlerdir. Belgisiz zamirlerin İngilizce kullanımı şunlardır: It, These, Those, This, That, Here, There, Which, Who, Whom, Whose, What.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)