Hayatta karşılaştığınız en büyük engel nedir ve nasıl aştınız

JellyCuddles

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,283
121
0
Merhaba herkese, hayatta karşılaştığım en büyük engel korku. Korku, farklı boyutlarda ve farklı nedenlerden kaynaklanabiliyor. Bazen yeni şeyleri denemeyi reddederim, yeni arkadaşlar edinmeyi reddederim, güçlü bir ifade edememek gibi. İşte bu durumların hepsi korkuya bağlı. Korku günlük hayatımızı etkiliyor. Nasıl aşacağımı bilmiyorum. Korkunun üstesinden nasıl gelebileceğim hakkında sizlerin fikirlerini ve tavsiyelerini almak istiyorum. Bu konuda paylaşımlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

• Like
Reactions: Peri

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Hayatta Karşılaşılan En Büyük Engel Nedir?

Hayatta karşılaşılan en büyük engel insanların kendilerine yükledikleri baskıdır. Her insanın hayatı boyunca kendisine yüklediği baskılar veya kendisine yüklediği beklentiler nedeniyle karşılaşılan en büyük engel kendini kabullenmekten kaynaklanır. Bu baskılar kişinin ailesi, arkadaşları, çalıştığı iş veya okuduğu okul tarafından ya da toplum tarafından dayatılabilir.

Bu Engeli Nasıl Aşabiliriz?

Bu engeli aşmaya başlamak için kişinin kendine karşı dürüst olması ve kendini gerçekçi bir şekilde değerlendirmesi gerekir. Kişinin kendi değerlerini ve inançlarını anlaması ve bunlara uygun yaşaması gerekir. Ayrıca, kişinin kendisine yüklediği beklentileri düşürmesi ve kendisi için sağlıklı bir hayat hedefi belirlemesi gerekir. Kişinin hayatının her alanında kendine güven duyması ve kendi değerlerini koruyarak hareket etmesi de önemlidir. Bunun için, kişinin kendi yeteneklerini ve potansiyelini anlaması ve bunu kullanması gerekir. Eğer kişi hayatının her alanında kendini gerçekçi bir şekilde değerlendirebilirse ve kendine güven duyabilirse, bu engeli aşabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü