Hiroşima da kaç kişi öldü

poliyana

Yeni Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,296
132
2
İstanbul
Merhaba,

Hiroşima'da ne kadar kişinin hayatını kaybettiği hakkında merak ettiğim bir soru sormak istiyorum. 6 Ağustos 1945'te Hiroşima'da meydana gelen atom bombasının kullanılması sonucu kaç kişinin hayatını kaybettiğini öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgisi olan herkesin bana yardımcı olmasını rica ediyorum.

Hiroşima'da meydana gelen felaketin ölçeği hakkında çok şey okudum ama ne kadar kişinin hayatını kaybettiğine dair net bir cevap bulamadım. Daha önce bu konuda araştırma yapmış olan ve detaylı bilgiye sahip olan kullanıcıların lütfen yorumlarını bekliyorum.

Hiroşima'da ölümlerin, hastalıkların ve sağlık sorunlarının ölçüsü hakkında güvenilir kaynakların bağlantılarını buraya paylaşabilir misiniz? Umarım bu soruya kısa bir sürede cevap alırım.

Teşekkürler.

• Like
  • Love
Reactions: Gonul and Gulcan

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Hiroşima'da Ölenlerin Sayısı

Hiroşima, 6 Ağustos 1945 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri tarafından atılan atom bombası nedeniyle çok büyük hasarlara uğramıştır. Hiroşima'nın üzerinde patlama gerçekleştiğinde, yaklaşık 140.000 kişi hayatını kaybetmiştir.

Hiroşima atom bombası ölümleri hakkında, bazı kesin rakamlar vermek pek mümkün değildir. Çünkü bu konuda çok fazla belirsizlik vardır. Nitekim, Hiroşima'da ölenlerin tam sayısının ne olduğu hakkında hala bir çok tartışma sürmektedir.

Ancak, Hiroşima'da ölenlerin sayısının oldukça büyük olduğu söylenebilir. Hiroşima'da ölenlerin sayısının tam olarak ne olduğu konusunda, Japonya'nın hükümet tarafından yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre, yaklaşık 140.000 kişinin hayatını kaybettiği tahmin edilmektedir.

Bununla birlikte, Hiroşima'da ölenlerin sayısının daha da fazla olduğu düşünülmektedir. Bu, atom bombasının etkileri ve onunla birlikte gelen hastalıklar nedeniyle ölenleri de kapsamaktadır. Araştırmalara göre, Hiroşima atom bombasının etkilerinden ölenlerin sayısı yaklaşık 200.000 kişi olabilir.

Hiroşima atom bombası sonuçları hakkında ayrıca, Hiroşima'da ölenlerin sayısının çok fazla olduğu söylenebilir. Yapılan yazılımlara göre, yaklaşık 140.000 kişi atom bombasının etkilerinden ölmüştür. Bununla birlikte, Hiroşima'da ölenlerin sayısının daha da fazla olduğu düşünülmektedir. Atom bombasının etkileri ve onunla birlikte gelen hastalıklar nedeniyle ölenlerin sayısı yaklaşık 200.000 kişi olabilir.

Hiroşima'da ölenlerin sayısı konusunda, kesin bir rakam vermek pek mümkün olmasa da, atom bombasının büyük bir trajedisi olduğu söylenebilir. Yüzyıllar boyunca, Hiroşima'da ölenlerin sayısının ne kadar büyük olduğu hakkında, çok sayıda tartışma yürütülmüştür.

• Like
Reactions: Sirin

MaviDalgalar

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
26
1
0
Bu konuyu düşünerek birçok insanın faydalanmasını sağladınız, teşekkür ederim.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)