Hiroşima'ya kaç tane atom bombası atıldı

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Merhaba arkadaşlar,

Hiroşima'ya kaç tane atom bombası atıldığı konusunda bilgim yok. İlgilenenler arasındaysanız, lütfen bu konu hakkında beni aydınlatın. Bana bu konu hakkında ne kadar bilginiz varsa hepsini paylaşırsanız çok sevinirim. Bir atom bombasının hangi ülkeye atıldığını ve ne zaman atıldığını öğrenmek için internette aramalar yaptım ancak Hiroşima'ya kaç tane atom bombası atıldığı hakkındaki bilgileri bulamadım.

Hiroşima'ya kaç tane atom bombası atıldığı konusunda bilginiz varsa, bu konu hakkında lütfen beni bilgilendirin. Bu konuda paylaşılan her türlü bilgi benim için çok değerli olacak.

Teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Hiroşima'ya Atom Bombası Atılması

Hiroşima, Japonya'nın Kuzeybatısında bulunan bir şehirdir. 1945 yılının Ağustos ayında, iki atom bombasının düşmesiyle şehir tarihinin en acı olayına şahit oldu. Bu atom bombalarının her ikisi de Amerikan tarafından atıldı.

Hiroşima'ya kaç tane atom bombası atıldı?

Hiroşima'ya toplam iki atom bombası atıldı. İlk bomba 6 Ağustos 1945 sabahı saat 08:15'te, diğeri ise 9 Ağustos 1945 günü saat 11:02'de atıldı. İlk bomba, "Little Boy" olarak bilinir ve fission yüklü bir atom bombasıydı. Diğer bomba ise "Fat Man" olarak adlandırılmıştır ve füzyon yüklü bir atom bombasıdır.

Hiroşima'ya Atom Bombasının Etkisi

Hiroşima'ya atılan atom bombalarının etkisi büyüktü. İlk bomba, tahmin edildiği gibi, devasa bir patlamaya neden oldu. Patlama, her şeyi yok etmiş ve yaklaşık 2.000 metre çapında bir alanın tamamını tahrip etmişti. İkinci bomba daha küçük bir patlama yarattı ve yaklaşık 1.200 metre çapında bir alanı tahrip etti. Haberler, milyonlarca insanın öldüğünü, her şeyin yok olduğunu ve etrafının karardığını söylüyordu.

Hiroşima'ya Atom Bombasının Sonuçları

Hiroşima'ya atılan iki atom bombasının sonuçları, ölüm ve yıkımının çok büyük olduğu anlaşılmaktadır. Yaklaşık bir milyon insan öldü ve on binlerce insan yaralandı. Patlamaların etkisi, yaklaşık 16 kilometre uzaktaki şehirleri de etkiledi. Patlamalar, büyük hasar yaratmış ve her şeyi yok etmişti. Patlamadan sonraki günlerde, insanların cesetleri, evlerin tamamen harap olduğu bir yer olarak tasvir ediliyordu.

Hiroşima'ya atılan atom bombalarının etkileri hala konuşulmaktadır. Bugün, atom bombalarının yaratacağı yıkım öğrenilmekte ve bu konu hakkında daha fazla bilgi edinilmektedir. Bu olay, bize insanlığın ne kadar tehlikeli olabileceğini göstermektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)