Hörre çorbası nasıl yapılır

CounteSS

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,366
115
62
Merhaba,
Hörre çorbasının nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorum. Farklı tarifler denedim ama sonuç alamadım. Bu çorbanın tüm öğelerini ve adımlarını öğrenmek istiyorum. Lütfen bana yardımcı olun. Sizin lezzetli hörre çorbası tarifinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
Hörre Çorbası Nasıl Yapılır?

Hörre çorbası, özellikle Türkiye'de çok popüler olan bir tariftir. Bu çorba, çoğu zaman karışık sebze olarak tüketilir. Hörre çorbası, hayatınızın bir parçası haline gelmeden önce, nasıl yapılacağını öğrenmek için bu makaleyi okumanız gerekmektedir.

Malzemeler

Hörre çorbasının yapılması için gereken malzemeler;

- 1 adet orta boy havuç
- 1 adet orta boy patates
- 1 adet orta boy soğan
- 1 adet orta boy domates
- 2 çorba kaşığı tereyağı
- 1 su bardağı beyaz pirinç
- 1 su bardağı kuşüzümü
- 1 litre su
- 1 çay kaşığı tuz
- 2 çorba kaşığı zeytinyağı

Hazırlık

Öncelikle, havuç, patates, soğan ve domatesleri, ufak parçalara doğrayın.

Pişirme

Tereyağını bir tencerede eritin. Havuç, patates, soğan ve domatesleri, tencereye ekleyin ve karıştırın. Biraz pişirin ve sonra 1 litre su ile doldurun. Pirinci ve kuşüzümünü, tencereye ekleyin ve kaynayana kadar karıştırın. Tuzu da ekleyin ve çorba kısık ateşte 45 dakika pişene kadar karıştırın. Son olarak, çorbayı zeytinyağı ile tatlandırın.

Sıcaklığı Ayarlamak

Çorba, sıcaklığı ayarlamak için servis yapmadan önce, 15 dakika kadar dinlendirilmelidir.

Servis Yapmak

Hörre çorbası servis yapmadan önce, kabuklu bademler veya kurutulmuş üzümler eklenebilir. Çorba, servis sırasında, yağlı ya da sütlü olarak tüketilebilir.

Hörre çorbası, ekstradan tatlandırma olarak, limon, maydanoz, biber veya soslar eklenerek tüketilebilir.